Apgriešanai būs nepieciešamas labi uzasinātas dzīvžogu šķēres un dārza šķēres. Pirmais rīks ir nepieciešams zariem, kuru diametrs ir lielāks par 1,5 cm, otrais – plānāku zaru noņemšanai.
Vispirms noņemiet vecos zarus, kas vairs nenes augļus. Tos var viegli atpazīt pēc brūnās krāsas un ķērpjiem, kas iesakņojušies uz virsmas. Vienlaikus izgrieziet slimos, sausos, salauztos vai kukaiņu bojātos dzinumus.
Ja krūmu zari atrodas tieši uz zemes, tos var vai nu izgriezt, vai pie pamatnes apbērt ar augsni un dot iespēju iesakņoties. Jaunajā sezonā iesakņotie zari tiek atdalīti no mātes krūma, un tie pārvēršas par patstāvīgu augu.
Lai izretinātu krūma vidējo daļu, jānovāc visi uz iekšu augošie mezgli, dubultzari un visi dzinumi, kas traucē citiem un konkurē savā starpā vai bojā citus, kā arī īsie dzinumi pie saknēm.
Pēdējā lieta, kas jādara, ir saīsināt visus viengadīgos dzinumus par aptuveni 5-7 cm.
Atceries: regulāra apgriešana arī palīdz uzturēt krūmu kompaktu un labi formētu. Tas arī palīdz novērst zaru lauzšanos smagas ražas dēļ un nodrošina, ka augs enerģiju novirza jaunu dzinumu un augļu veidošanai. Un , galu galā, Apgriezti krūmi ir vieglāk kopjami un novācami, jo ir mazāk vecu, blīvi saaugušu zaru.
Tevi noteikti interesēs
- Latviešu dziedātāja Antra Stafecka-Niedra dalās ar sabiedrību īpašā vēstīby Sandra Ločmele
- Es nezinu iemeslu… Pazīstamais TV žurnālists Andrejs Volmārs nosauc Latvijā pazīstamu cilvēku, kurš atsakās nākt pie viņa uz intervijuby Laura Blūma
- Ko nevajadzētu darīt ar tomātu dobēm – tomātu būs mazāk nekā zaļumuby Anete Vītola