Kā segt autoskolas izmaksas? Padomi jaunajiem autovadītājiem

Naudas trūkumam nevajadzētu kļūt par šķērsli ceļā uz autovadītāja apliecības iegūšanu. Šim pilnībā attaisnotajam un saprātīgajam mērķim pieejami dažādi patēriņa kredīti autoskolas izmaksu segšanai un auto kredīti pirmā spēkrata iegādei. Savukārt, kad autovadītāja apliecība un pirmā automašīna iegūta, eksperti sniedz dažus noderīgus padomus, kā ātrāk kļūt par prasmīgu vadītāju.

Autoskolas izmaksām – patēriņa kredīts

Patēriņa kredīts var izrādīties pareizais risinājums, ja esat ilgi atlicis autovadītāju eksāmenu nokārtošanu, jo citas lietas šķita nozīmīgākas. Pirms lēmuma pieņemšanas noteikti jāapsver, kādas dzīves jomas atvieglos autovadītāja apliecības iegūšana. Starp tām var būt arī labāk apmaksāts darbs, kas ļauj aizmirst visas šaubas par patēriņa kredīta lietderību.

Pirmajā brīdī var rasties iespaids, ka vajadzīgā summa neatbilst mērķim, kādam parasti ņemam aizdevumus, tomēr jāņem vērā, ka pilnvērtīgs autoskolas kurss, kurā ietilpst kvalitatīvas teorijas apmācības, praktiskās braukšanas nodarbības un citas izmaksas, Latvijā ir aptuveni 600 līdz pat 1000 eiro atkarībā no izvēlētās auto skolas un iepriekšējām iemaņām. Tiem, kas vēlas iegūt autovadītāja apliecību specifiskās kategorijās, vajadzētu rēķināties pat ar lielākām izmaksām.

Eksperti iesaka, akli neticēt “mazbudžeta autoskolu” solījumiem, jo kopējās izmaksas pakāpeniski tomēr sasniegs vidējai cenai atbilstošu summu, ņemot vērā visus ar autovadītāja apliecības iegūšanu objektīvi saistītos izdevumus. Ja esat pieņēmis lēmumu par patēriņa kredīta vai aizdevuma ņemšanu, talkā nāks platforma “Sortter”, kas nodarbojas ar kredītu salīdzināšanu (patēriņa, auto un hipotekārā kredīta).

Auto kredīts pirmajai automašīnai

Kad autovadītāja apliecība veiksmīgi iegūta, jaunais satiksmes dalībnieks parasti sāk lūkoties pēc pirmās automašīnas. Ieteicams izvēlēties nelielu, bet drošu un kvalitatīvu automašīnu. Tāpat svarīgi, lai automašīna nebūtu pārāk nolietota. Šādā situācijā var būt noderīgs auto kredīts vai līzings. Jāatceras, ka auto līzinga procenti vienmēr būs zemāki nekā auto kredītam, kā otra būtiska atšķirība – auto kredītā iegādāts auto uzreiz nokļūs jūsu īpašumā, savukārt līzinga auto piederēs līzinga kompānijai līdz kredīta summa dzēšanai.

1. Kā vadīt auto nelabvēlīgos apstākļos?

Ja slikti laikapstākļi iestājas brīdī, kad atrodaties pie automašīnas stūres, galvenais ir nekrist panikā un saglabāt mieru. Piemēram, brīdī, kad līst stiprs lietus, nekavējoties jāsamazina kustības ātrums tieši uz pusi proti – divreiz.

Pēc tam jāpārliecinās, ka mašīnas riteņi saglabā normālu saķeri ar brauktuvi – ja pēkšņi sajūtat, ka stūre ir pārāk “viegla”, tas nozīmē, ka priekšējo riteņu saķere ar ceļu kļuvusi sliktāka. Tāpēc vēl vairāk jāsamazina kustības ātrums.

2. Savaldiet dusmas pie stūres

Pie automašīnas stūres lielākā daļa autovadītāju sēžas labi atpūtušies. Bet bieži un gari braucieni var nogurdināt un vairot stresu. Tāpēc uz ceļa iespējams sastapt daudzus niknus un nervozus autovadītājus. Visbīstamākais ir tas, ka šādi autovadītāji ar stresu “aplipina” arī citus ceļu satiksmes dalībniekus. Katram automobiļa vadītājam jāprot kontrolēt neatkarīgi no tā, kas notiek ap viņu. Dusmas nekad neatnesīs neko pozitīvu. Atcerieties: kad mēs esam nervozi, mūsu smadzenes nespēj pieņemt racionālus un pareizus lēmumus.

3. Nolieciet malā tālruni!

Mobilais tālrunis ieradies mūsu dzīvē uz visiem laikiem. Mūsdienās daudzi nezina, kā varētu dzīvot bez tā. Principā tajā nav nekā slikta vai nosodāma, bet autovadītājiem visiem bez izņēmuma jāaizmirst par viedtālruni, kas ir paaugstināts bīstamības avots uz ceļa, ņemot vērā to, kas var būtiski novērst autovadītāja uzmanību.

Tāpēc speciālisti neiesaka autovadītājiem izmantot savu tālruni pat ar jaunākajām auto balss sistēmām. Vēlams, lai jaunie autovadītāji pilnībā atteiktos no saviem viedtālruņiem līdz brīdim, kad sasnieguši pietiekamu braukšanas pieredzi un jūtas pilnībā pārliecināti par automašīnas vadīšanu.

Iesaki šo rakstu citiem!
loading...

Pievienot komentāru