Kā skaisti nokrāsot Lieldienu olas. Labākais veids bez ķimikālijām

Lieldienu olu krāsošanas tradīcijai ir sena un interesanta vēsture, kas savijas ar kristīgajām un tautas tradīcijām.

Viena no slavenākajām kristiešu leģendām šo paražu saista ar Mariju Magdalēnu. Pēc Kristus augšāmcelšanās viņa ieradās pie Romas imperatora Tiberija, lai pastāstītu viņam par brīnumu, un kā cieņas zīmi uzdāvināja viņam parastu vistas olu.

Imperators apšaubīja Marijas Magdalēnas pausto un teica, ka tas ir tikpat neiespējami kā vienā mirklī padarīt olu sarkanu.

Taču tieši tajā brīdī ola, ko Marija Magdalēna turēja rokās, mainīja krāsu un kļuva spilgti sarkana. Tas bija kā apliecinājums Kristus augšāmcelšanās patiesīgumam, un kopš tā laika sarkana ola ir kļuvusi par Lieldienu un jaunas dzīves simbolu.

Šodien mēs tev pastāstīsim, kā Lieldienām krāsot olas, izmantojot sīpolu mizas.

Sastāvdaļas:

  • Sīpolu mizas – 30 gramu;
  • Balts papīrs – 1 A4 lapa;
  • Etiķis 5% – 80 mililitru;
  • Hibiska tēja – 80 gramu;
  • Ūdens – 1,5 litri;
  • Sāls – 1 ēdamkarote.

Olu krāsošanas algoritms:

Ar šķērēm smalki sagriežam sīpolu mizas. Pēc tam sagriežam papīra loksni, kas salocīta 4 reizes, un pievienojam mizām. Iemērcam olas etiķī, tad liekam tās mizu un papīra maisījumā.

Ievietojam olas mizās un papīrā uz marles kvadrāta, ietinam tās marlē un nostiprinām ar diegu. Atlikušās mizas un papīru liekam katliņā, uzliekam uz tām olas.

Uzberam olām pa virsu hibiska tēju, aplejam ar ūdeni un etiķi. Vārām olas 7-10 minūtes, bet pēc tam atstājam karstā ūdenī uz 30-40 minūtēm.

Ievietojam olas aukstā ūdenī, pēc tam izņemam no marles. Katru olu ieziežam ar saldkrējuma sviestu. Uz olām izveidojas skaists zīmējums, kas līdzinās granītam.

Tas arī viss, mūsu brīnišķīgās olas ir gatavas pasniegšanai Lieldienu galdā!

Ja tev šī recepte šķita interesanta, atzīmē rakstu ar “patīk” un dalies sociālajos tīklos. Būsim gandarīti arī par taviem komentāriem!