1. Ja tev ir ierīkota signalizācija vai kāda cita no drošības sistēmām, pārliecinies, vai tās ir darba kārtībā. Ja māja jau reizi ir apzagta vai kāds ir centies ielauzties, tad nomaini paroles kodu un pārliecinies, ka visām ierīcēm, kas tiek barotas ar akumulatoriem, tie ir vai nu uzlādēti vai nomainīti.
2. Nekad neliec vērtīgas lietas pie logiem vai stiklotas fasādes daļas – tas ir viens no signāliem zaglim, ka konkrētajā mājoklī ir vērtīgas lietas, kuras zagt. Tas pats attiecas uz dāvanām – ja zaglis redz dāvanu kalnus zem eglītes, tad tas ir aicinājums pameklēt ko vērtīgu.
3. Arī tad, ja mājās ir cilvēki, pārlieinies, ka durvis un logi ir aizslēgti. Varētu likties, ka zagļa ienākšanu neviens garām nepalaidīs, bet pieredze rāda: jo vairāk cilvēku mājās, jo nemanāmāks zaglis kļūst.
4. Nemet piemājas atkritumu konteinerā dārgu elektroierīču kastes – šis arī ir viens no signāliem, ko mēs sniedzam zagļiem. Zagļi mēdz skatīties atkritumu konteinerus, maskējoties kā bezpajumtnieki, lai saprastu, kas konkrētā mājā ir iegādāts. Šis gan vairāk attiecas uz privātmājām. Šādus atkritumus var vai nu sadedzināt ugunskurā vai aizvest uz izgāztuvi vai atkritumu savākšanas punktu.
Lasi vēl: Dīvainākās lietas, ko bērni ir prasījuši Ziemassvētku vecīšiem svētkos
5. Nepublicē pilnīgi visu sociālajos tīklos – šis arī ir viens no signāliem, ko mēs dodam zagļiem. Ja tu sociālajos tīklos lielies, ka esi iegādājies biļetes ceļojumam vai pasākumam, tad zagļi zinās, kad tieši tu nebūsi mājās, Arī gadījumos, kad esi mājās, zaglis var noteikt ciemiņu daudzumu mājās vai redzēt bildēs, kāda ir tava mājokļa iedzīve.
6. Ja esi nesen iegādājies jaunu māju vai dzīvokli, tad negaidi Jauno gadu, bet nomaini visas slēdzenes uzreiz. Tā tu nodrošināsies, ka tava mājokļa atslēgas ir tikai tev.
7. Nekādā gadījumā neslēp atslēgas ārdurvju ailē vai zem paklājiņa. Tāpat neatstāj atslēgas kaimiņiem, ja esi izbraucis – zaglis, apzogot kaimiņu dzīvokli “pie viena” var apmeklēt vēl vienu – tavu (arī citā dienā).
Avots: housebeautiful.com