Radiatori ir interjera elements, kas tīrīšanas laikā bieži tiek ignorēts. Bet, ja atstājat radiatorus netīrus un putekļainus, tie uzreiz kļūst pamanāmi.
Tos, protams, var paslēpt aiz aizkariem, kamēr ciemiņi viesojas, bet apmeklētājiem aizejot būs jānodarbojas ne tikai ar radiatoru mazgāšanu, bet arī ar aizkaru mazgāšanu, kas savāks visus putekļus.
Protams, tas nav labākais iespējamais variants. Tā vietā, lai mēģinātu slēpt netīrās apkures ierīces, pārejiet pa to virsmu ar putekļu sūcēju, kuram ir plakana galviņa, lai noņemtu uzkrātos putekļus. Ja šīs ierīces nav, varat izmantot fēnu pēc mitras drānas pakāršanas aiz radiatora – rezultātā visas putekļu daļiņas nosēdīsies uz mitrās drānas.
Nākamais solis ir sagatavot tīrīšanas šķīdumu. Šim nolūkam vajadzēs 2 ēdamkarotes cepamās sodas, 2 ēdamkarotes etiķa (9%), 1 litru silta ūdens, 1 tējkaroti trauku mazgāšanas līdzekļa (vai mazgāšanas ziepju). Pēc izvēles var pievienot pāris pilieni ēteriskās eļļas (piemēram, citrona vai lavandas) smaržai.
Sajauc siltu ūdeni ar cepamo sodu, lai tā izšķīst. Pievieno etiķi un trauku mazgāšanas līdzekli, pēc tam maisījumu kārtīgi samaisi. Pēc izvēles pievieno ēterisko eļļu.
Iemērc mīkstu drānu sagatavotajā šķīdumā un notīri pieejamās radiatora daļas. Pievērs īpašu uzmanību traipiem un netīrumu uzkrāšanās vietām. Lai iztīrītu grūtāk pieejamas vietas, ņem garu un šauru priekšmetu (piemēram, lineālu) un aptin ap to mitru lupatiņu vai salveti, ko samitrini tīrīšanas šķīdumā. Ieliec šo instrumentu starp spraugām un rūpīgi noslauki grūti pieejamās vietas.
Ja starp radiatora šķirbām ir uzkrājušies taukaini netīrumi, izmanto izsmidzinātāju, lai apsmidzinātu ar sagatavoto tīrīšanas līdzekli. Ļauj tam iedarboties 5–10 minūtes un tad noslauki. Notīri radiatoru ar tīru ūdeni samitrinātu drānu, lai noņemtu tīrīšanas līdzekļa atlikumus..
Novieto zem radiatora vecu dvieli vai papīru, lai savāktu pilienus un putekļus. Lai izvairītos no uzkrātiem netīrumiem, notīri radiatorus reizi 1–2 mēnešos.