Ja uz zariņa ir ziedi vai pumpuri, uzmanīgi nogrieziet arī tos, lai mazā petūnija novirzītu savu enerģiju sakņošanai.
Petūnijas sakņošanai ir ērti izmantot stādu kasetes ar daudzām šūnām. Piemēroti ir arī atsevišķi podiņi vai krūzes. Visos gadījumos pietiek ar nelielu trauku tilpumu – aptuveni 100 ml.
Piepildiet trauku līdz augšai ar kūdru, kas samaisīta ar vermikulītu aptuveni vienādās proporcijās. Substrātu sablīvē ar plaukstām un bagātīgi aplej ar ūdeni. Kad šķidrums ir uzsūcies, katrā trauciņā vai šūnā izveidojiet apmēram 1,5-2 cm dziļus caurumus. Ērtības labad izmantojiet suši kociņu vai parastu zīmuli.
Ievietojiet spraudeņus un aprociet tos līdz apakšējo lapu līmenim. Ar pirkstiem viegli sablīvējiet augsni ap stublāju.
Noglabājiet trauku ar augstu caurspīdīgu vāku. Iepriekš ar lodāmmašīnu tajā izveidojiet dažus caurumus, lai mini siltumnīcā radītu gaisa cirkulāciju. Piemērots ir arī caurspīdīgs polietilēna maisiņš ar dažiem caurumiem – galvenais, lai tas nesaskartos ar augiem.
Kā kopt petūnijas spraudeņus
Iesakņošanās process ilgst vidēji 7 līdz 14 dienas. Šajā laikā mēģiniet katru dienu vēdināt spraudeņus, uz 15 minūtēm noņemot vāku. Tāpat pārliecinieties, ka augsne traukos vienmēr ir mitra. Pēc vajadzības apsmidziniet to un spraudeņus ar ūdeni no smidzinātāja.
Par to, ka petūnijas sakņošanās ir bijusi veiksmīga, var spriest pēc vieglas lapu dzeltēšanas uz spraudeņiem. Tomēr tas ne vienmēr tā notiek.
Kad spraudeņi sāk veidot jaunas lapas, pilnībā noņemiet vāku. Turpmākā kopšana ir tāda pati kā petūnijas stādiem.
Tevi noteikti interesēs
- Likumsargi atgādina, ka no 1.maija ar šādi aprīkotu automašīnu uz Latvijas ceļiem ir aizliegts atrastiesby Sandra Ločmele
- Kukurūzas vālītes var izglābt jūsu istabas augus – interesants triks no pieredzējuša dārzkopjaby Anete Vītola
- Šīm automašīnām Latvijā varētu tikt liegta gan tehniskās apskates iziešana, gan arī piedalīšanās ceļu satiksmēby Sandra Ločmele