Kā uz visiem laikiem aizmirst par pelējumu vannas istabā – šī metode neprasa nekādas pūles

Mitrs gaiss un siltas vannas istabas sienas ir ideāla vide melnu plankumu parādīšanās, kas sabojā remontdarbus un noskaņojumu. Daudzi cilvēki gadiem ilgi cīnās ar problēmu, pat nenojaušot, ka risinājums ir vienkāršāks, nekā šķiet.

Pelējums ne tikai izskatās neizskatīgs – tā sporas ir bīstamas cilvēku fiziskajai labsajūtai. Tas provocē alerģiju, klepu un pat hroniskas kaites, ja to izplatība netiek laikus apturēta.

Galvenā kļūda ir mēģinājums slēpt problēmu ar svaigu krāsu vai flīzēm. Nenovēršot cēloni, sēnīte atgriezīsies pēc pāris mēnešiem, samazinot visas pūles līdz nullei.

Efektīva kontroles metode sākas ar skarto zonu mehānisku tīrīšanu. Stingra suka un veļas ziepes noņems redzamās pēdas, taču ar to nepietiek, lai uzvarētu.

Pēc tīrīšanas virsmas apstrādā ar galda etiķa šķīdumu. To uzklāj uz sienām un atstāj uz stundu, un pēc tam nomazgā ar ūdeni – skābe iznīcina sporas, neatstājot tām nekādu iespēju.

Profilaksei ievietojiet sodas istabas stūros. Tas absorbē lieko mitrumu, radot nelabvēlīgus apstākļus sēnīšu augšanai. Pietiek nomainīt pulveri reizi divās nedēļās. Regulāra ventilācija samazina mitruma līmeni. Pēc dušas vannas istabas durvis atstāj vaļā, un, ja ir logs, tās patur vaļā 10–15 minūtes.

Pelējums baidās no gaismas – pat vairākas stundas dienā ieslēgta blāva spuldze bremzē tā attīstību. Enerģijas taupīšanas spuldzes atrisina problēmu, nepalielinot elektrības rēķinus.

Silikona hermētiķi flīžu savienojumos tiek nomainīti ik pēc 2-3 gadiem. Vecie pārklājumi plaisā, uzkrājas netīrumi un ūdens, kas tos pārvērš par sēnīšu audzēšanas vietu.

Mūsdienu antiseptiskas gruntskrāsas ir uzticama barjera pret pelējumu. Tās tiek uzklātas pirms apdares, lai aizsargātu sienas turpmākajos gados.

Šīs metodes neprasa lielas izmaksas vai profesionālas prasmes. Viss, kas jums jādara, ir izrādīt nelielu uzmanību, un vannas istaba saglabāsies tīra pat augsta mitruma apstākļos.