Diemžēl vēsturnieki nav nonākuši pie kopsaucēja saistībā ar bildinājuma tradīcijas pirmsākumiem, taču mēs piedāvājam iepazīties ar 2 ticamākajiem variantiem.
Viduslaikos bruņinieku etiķetē un protokolā bija minēta nomešanās uz viena ceļa dažādos oficiālos pasākumos un ceremonijās, kas neverbālajā saziņā nozīmēja cieņas, apbrīnas un kalpības izrādīšanu. Tajā laikā vīrišķības un džentlmeniskuma izrādīšana bija ļoti svarīgs aspekts bruņinieka dzīvē (visos aspektos). Attiecīgi arī, lūdzot savas mīļotās roku, bruņinieks metās uz viena ceļa, lai neverbāli pateiktu mīļotajai, ka viņš viņu ciena un apbrīno.
Lasi vēl: Liekas, ka esi atradis savu īsto un vienīgo? Neprecies, pirms neesi uzdevis šos 15 jautājumus!
Otrs variants izriet no reliģijas. Ir konfesijas kristietībā un islāmā, kur lūgšanu laikā ir paredzēts mesties ceļos. Attiecīgi ir pamats ticēt, ka reliģijā lūgšanas neverbālā forma ir krišana ceļos, kā rezultātā ir izveidots pielāgots šīs formas variants ar krišanu uz viena ceļa, mīļotās rokas lūgšanai.
Avots: rd.com
Tevi noteikti interesēs
- Atvēra saldētavu un starp saldētajiem produktiem pamanīja vara gabalu: izrādījās, ka laukos daudzi tā daraby Rinalds Bergmanis
- Tomāti būs brīvi no fitoftoras – eksperts atklāj labāko veidu, kā atbrīvot dārzeņus no kaitesby Anete Vītola
- Ko nekādā gadījumā nedrīkst darīt 19.aprīlī, Klusajā sestdienā, lai neveiksmes jūs nevajātu arī pēc Lieldienāmby Sandra Ločmele