Kabaču spēks jūlijā: efektīvs mēslojums aukstam laikam ar 1 ēdamkaroti uz 10 litriem ūdens

Šogad daudzviet ir vēss un lietains laiks. Nepietiekami labvēlīgos apstākļos kabači slikti aug, lapas kļūst mazas, un augļi bieži pūst. Šādos gadījumos es veicu mēslošanu, lai kabači labi augtu.

Kas kabačiem trūkst jūlijā aukstā laikā.

Kabači ir siltumu mīloša kultūra, tāpēc aukstā laikā tie izjūt stresu. Tas ietekmē gan krūma attīstību, gan augļu augšanu. Tāpēc ir svarīgi atbalstīt kabaču attīstību ar mēslošanu, lai augi nejūt barības vielu trūkumu.

Pašlaik svarīgākās barības vielas kabačiem ir slāpeklis, fosfors un kālijs. Šie trīs svarīgie makroelementi ietekmē kabaču ražību.

Slāpeklis stimulē lapu un kātu augšanu, fosfors veicina sakņu labu attīstību, bet kālijs ietekmē augļus un to garšu. Tāpēc ir būtiski nodrošināt kabačus ar šīm vielām.

Ar ko mēslo kabačus.

Jūlija sākumā kabačus mēsloju ar barojošu šķīdumu. Lai pagatavotu šķidro mēslojumu, 10 litros ūdens izšķīdinu 1 ēdamkaroti kālija monofosfāta. Pievienoju arī 500 ml govs mēslojuma.

Govs mēslojumu sagatavoju iepriekš. Lai to pagatavotu, vienu daļu govs mēslojuma ieleju 10 litros ūdens un ļauju nostāvēties 7 dienas. Periodiski apmaisu. Pēc nedēļas fermentācijas process beidzas un mēslojums ir gatavs. Taču svarīgi atcerēties, ka iegūtais šķīdums ir ļoti koncentrēts, tāpēc no tā ņemu tikai 500 ml un iemaisa 10 litros ūdens, kur izšķīdinu kālija monofosfātu.

Rezultātā iegūstu barojošu šķīdumu, jo spainī ir fosfors un kālijs — trīs svarīgi makroelementi, kas nodrošina kabaču veselīgu augšanu un attīstību. Katram krūmam pieleju apmēram 500 ml šī šķīduma.

Lasi vēl: Jauns veids: notīrām degļus, rokturus un restes no piedegušiem netīrumiem un taukiem

Pēc šādas mēslošanas kabači ātri sāk attīstīties, zaļumi kļūst kupli un spēcīgi, bet augļi – veselīgi un nereti sāk augt lielāki un garšīgāki, un, kas pats svarīgākais, tie vairs negūst bojājumus un nebojājas.

 

 

Šķir otru lapu, lai lasītu turpinājumu….