Reiz komandējuma laikā nācās īrēt dzīvokli. Šķiet, kas par vainu, jo dzīvoklis tika uzturēts perfekti tīrs? Taču, pirmo reizi ieejot iekšā, mani sagaidīja nevis svaigums, bet gan visai jūtams kanalizācijas “aromāts”.
Kā vēlāk izrādījās, ūdens plombas bija izžuvušas – tātad laipni lūdzam.
Nepatīkams pārsteigums no kanalizācijas
Iedomājieties manu pārsteigumu, kad šajā perfekti tīrajā virtuvē atkritumu tvertnē nebija pat drupatas. Bet no virtuves notekas bija jūtama kanalizācijas smaka.
Jāsaka, ka pēdējās pāris nedēļas ir bijušas karstas, un virtuves logi vērsti uz saulaino pusi. Šķiet, ka dzīvoklis dīkstāvē ūdens blīvēs vienkārši iztvaikojis, un dzīvoklī sāka iekļūt kanalizācijas smaka.
Par laimi, problēma ar ūdens blīvējumu tika ātri atrisināta: pietika ar ūdens ielaišanu, lai atjaunotu ūdens barjeru kanalizācijā.
Divas minūtes – un virtuve atkal brīvi elpo! Bet, lai šādi pārsteigumi neatkārtotos, domāju par profilaktiskiem pasākumiem. Tagad man ir daži noteikumi, kurus es vienmēr ievēroju pirms iziešanas no dzīvokļa, pat ja dodos prom uz īsu laiku.
Pirmais noteikums: papīra lapa paglābs jūs no smakas
Ziniet, bieži tiek ieteikts kanalizācijā ielej eļļu, lai mitrums neiztvaikotu. Bet der atcerēties: eļļa ir taukaina lieta, kad tā izžūst, tā atstāj lipīgus atlikumus, kas, ticiet man, kļūs par daudz lielāku problēmu nekā izžuvis ūdens blīvējums. Pēc tam atveriet krānu, un aizsprostojums tur jau ir stingri nostiprināts.
Vienkāršāka alternatīva? Paņemiet parastu papīra lapu un novietojiet to virs izlietnes notekas. Šī vienkāršā metode palēnina ūdens iztvaikošanu, un ūdens blīvējums paliks darba stāvoklī.
Lasi vēl: Cik bieži vajadzētu mazgāties: populārs mīts ir kliedēts
Es devos tālāk un dažreiz aizsedzu kanalizāciju ar glāzi vai apakštasīti – tas cieši bloķē gaisa piekļuvi.
Šķir otru lapu, lai lasītu turpinājumu….