Kad viedtālrunis izplata visbīstamāko starojumu – atbild zinātnieki

Visas ierīces, kas mūs ieskauj, tostarp viedtālruņi, izstaro nejonizējošus elektromagnētiskos viļņus. Šāda veida starojums nespēj atdalīt elektronus no atomiem dzīvos audos vai vielās.

Teorētiski šie viļņi neapdraud veselību. Turpretim jonizējošais starojums, kas var “izsist” elektronus no atomiem, rada lādētu daļiņu veidošanos.

Cilvēks šādu starojumu var saņemt, piemēram, medicīnisko procedūru laikā vai no saules starojuma.

Zinātnieki norāda, ka viedtālruņi izstaro vairāku veidu viļņus: radioviļņus, infrasarkanos un zemfrekvences viļņus diapazonā no 2 līdz 15 Hz.

Kad viedtālrunis ir visbīstamākais?

“Maksimālais starojums no viedtālruņa rodas zvana laikā, kad tas apmainās ar signāliem ar šūnu torni,” skaidroja zinātnieks, kurš vēlējās saglabāt anonimitāti.. Viņš piebilda, ka viens zvans veselībai kaitējumu nenodarīs, jo radiācijas līmenis ir zems, taču tā negatīvā ietekme var uzkrāties.

Izplatītākās šāda starojuma sekas ir galvassāpes. Bieža tālruņa lietošana var izraisīt nopietnākas veselības problēmas 40-50 gadu vecumā, tostarp novājināt imūnsistēmu un radīt iekšējus traucējumus.

Ir vairāki veidi, kā samazināt starojuma ietekmi uz organismu. Zinātnieks iesaka starp telefona apvalku un pašu telefonu ievietot alumīnija plāksni.

Tas, pēc viņa paustā, palīdzēs samazināt starojumu, kad viedtālrunis atrodas kabatā un netiek lietots.

Kas būtu darāms?

Turklāt var veikt šādus pasākumus:

Centies samazināt telefona sarunu ilgumu, izmanto skaļruni.

Neliec tālruni zem spilvena, kamēr guli, turi to vismaz pusmetra attālumā no galvas.

Vislabāk ir novietot visus gadžetus 2-3 metru attālumā no gultas.

Starojums atspoguļo izmaiņas elektromagnētiskā lauka stāvoklī, kas izplatās telpā. Apgriezto kvadrātu likums nosaka, ka starojuma iedarbība samazinās, palielinoties attālumam no tā avota, un samazinājums notiek kvadrātā. Tādējādi, ja tu pārvieto ierīci divas reizes tālāk, tās starojums samazināsies četras reizes.

Ja tev noderēja šis raksts, atzīmē to ar “patīk” un dalies sociālajos tīklos. Sagādāsi  mums prieku, ja sniegsi arī komentārus!

 

Leave a Comment