Trauki un somiņas – var vai nevar dāvināt Jaungada vakarā.
Ir zīme, ka nedrīkst dāvināt traukus un makus, jo to tukšums, kā teikuši senči, simbolizē beznaudu un nabadzību. Lai nomierinātu apdāvināmo, tasītes, šķīvja vai maciņa apakšā jāieliek kāda simboliska lieta.
“Ja tiek dāvināts trauks, tur var ielikt monētu kā labklājības simbolu vai rīsu sauju kā pārpilnības simbolu. Maciņā ielieciet zīmīti ar nolūku, lai cilvēka ienākumi visi pieaugtu un vairotos,” iesaka eksperts.
Pozitīvs nodoms piepildīs priekšmetu ar tādu pašu enerģiju un piesaistīs naudas veiksmi un labklājību dāvinātājam.
Ko nekad nevajadzētu dāvināt Jaunajā gadā
Pats svarīgākais, pēc ekspertes domām, ir iespaids, kādu dāvana atstāj uz tās saņēmēju. Tāpēc, izvēloties, jāizvairās no tām lietām, kas var izraisīt neviennozīmīgu reakciju. Tāpat, saņemot dāvanu, cilvēkam jābūt pozitīvām emocijām, nevis jautājumiem, ko ar to darīt.
“Šāda dāvana nes daudz nepatīkamāku enerģiju,” atzīmēja eksperts.
Šīs lietas ietver:
Personīgās higiēnas preces, jo dāvana tiek uztverta kā iejaukšanās personīgajā telpā un izraisa naidīgumu pret dāvinātāju.
Piekariņi un sertifikāti par izklaides veidiem, kas saņēmējam nepatīk. Šāda dāvana tiek uztverta kā kaut kas, kas tika dots tikai tāpēc, lai to iegūtu, un tāpēc arī izraisa negatīvismu.
Rotaslietas un apģērba priekšmeti. Šādas lietas ir nejaukas, jo jūs varat kļūdīties par izmēru un garšu, kas adresātu diezgan apbēdinās.
Dzīvnieki un mēbeles. Šīs dāvanas var radīt neērtības saņēmējam, jo mājdzīvniekiem nepieciešama īpaša aprūpe, ko ne visi ir gatavi atļauties, un apjomīgi interjera priekšmeti var neiederēties dzīvokļa dizainā un kopumā izraisīt negatīvu saņēmēja reakciju, jo izskatās, ka personīgās telpas iejaukšanās.
Lai nekļūdītos ar dāvanu, eksperte ieteica pievērsties populāriem vēlmju sarakstiem, kas mūsdienās ir izplatīti internetā.
“Tagad ir daudz vēlmju sarakstu, lai jūs varētu ieskatīties un redzēt, ko cilvēks vēlas saņemt Jaunajā gadā.
Vai ir iespējams nodot dāvanu?
Saņēmis dāvanu Jaunajam gadam, cilvēks visbiežāk nevar no tās atteikties, jo baidās atsvešināt dāvinātāju. Bet, ja sajūtas jaunajam īpašniekam saka, ka manta viņam nav piemērota, tad nav jāpieliek pūles.
Ja kādu preci ir nepatīkami valkāt, atrasties tās tuvumā vai nepatīkams ir dāvanas izgatavotājs, nevajag uzreiz domāt, ka lieta visiem rada līdzīgu efektu. Katrs cilvēks ir ar īpašu enerģiju un veido īpašu attieksmi pret priekšmetu, tāpēc dāvanu varat nodot citās rokās.
Lasi vēl: Pāvels Globa nosauc 3 zvaigžņu zīmes, kuras 2025. gadā Zaļā čūska apbērs ar zeltu un veiksmi
“Ja saproti, ka tev kaut kas nepatīk, nepiespied sevi. Var mierīgi uzdāvināt šo dāvanu kādam, kura enerģija vairāk saskan ar to, kurš šo lietu pasniedza,” sacīja medijs.
Iespējams, nepatīkamas sajūtas rodas tikai tam, kuram manta uzdāvināta, bet otrs to nēsās ar prieku
Tevi noteikti interesēs
- Šie augi piesaista skudras dārzā – neaudzējiet tos, ja nevēlaties skudru invāziju savā zemes gabalāby Anete Vītola
- Pieredzējuši dārznieki janvārī sēj šīs puķes: ja nokavēsiet, dobēs tās tās sāks ziedēt ar krietnu novēlošanosby Laura Blūma
- Janvāris vai pavasaris? Meteorologi ziņo, ka dažviet Latvijā sasniegta pavasarim raksturīga gaisa temperatūraby Laura Blūma