Visticamāk, daudziem dārzkopijiem ir pazīstama situācija, kad siltumnīca, kurā aug tomāti, pārvēršas par īstu biezokni.
Labvēlīgos apstākļos tomātu krūmi var augt tikpat aktīvi kā eksotiski augi. Lai kontrolētu šo procesu, ir nepieciešams regulāri nogriezt liekās lapas.
Jautājums ir par to, kuras lapas ir jālikvidē un kā tās atpazīt. Galu galā šķiet, ka visi auga elementi ir svarīgi. Šeit viedokļi atšķiras: vieni uzskata, ka neko nevajag aiztikt, citi ir gatavi nogriezt teju visu. Bet, kā parasti, patiesība ir kaut kur pa vidu. Tiksim skaidrībā!
Mana personīgā pieredze
Kad tikko sāku nodarboties ar dārzkopību, man šķita nežēlīgi noraut augu lapas. Taču kaimiņiene, pieredzējusi dārzkope, mani pārliecināja, ka tomātiem ir liekas lapas. Viņa uzskatīja, ka pietiek atstāt tikai auga augšdaļu.
Es sekoju viņas padomam, nedomājot par sekām. Raža izrādījās ļoti pieticīga, bet mana padomdevēja uzskatīja, ka tā tam jābūt – daži tomāti no krūma, un viss kārtībā.
Izvairies no krāpniekiem un pārbaudi malkas daudzumu pats: Padomi precīzai malkas mērīšanai piekabē
Laika gaitā sapratu, ka galējības ne pie kā laba nenoved. Lapas ir jānogriež vai jānolauž bet ar mēru. Un tas ir jādara pareizi. Noskaidrosim, kā tieši.
Kāpēc nepieciešams nogriezt lapas?
Visbiežāk runa ir par apakšējām lapām. Bet laika gaitā ir nepieciešams nogriezt vai nolauzt lapas arī no citām auga daļām. Kāpēc tas jādara?
Turpinājumu lasiet nākošajā lapā
Tevi noteikti interesēs
- Visu mantu nolēmām atstāt meitai, kura dzīvo Dobelē: kad dēls to uzzināja, viņa rīcība apgrieza mūsu dzīvi kājām gaisāby Rinalds Bergmanis
- Vieglā dārzkopība – metode, kas neprasa ne ravēt, ne pārpūlēties dārzāby Anete Vītola
- Interesanta recepte sātīgiem kartupeļu salātiem gavēņa laikā – pat gaļu neprasīsiesby Anete Vītola