Zinātne ir apkopojusi datus par 20 gadsimtu un ir iegūti secinājumi, ka vidējā cilvēku mirstība ir samazinājusies jeb abu dzimumu cilvēki dzīvo ilgāk. Tas ir pateicoties tam, ka ap deviņdesmitajiem gadiem tika popularizēta veselīga diēta, sportošana un tika uzlabota infekcijas slimību ārstēšana. Tomēr statistika mainījās arī tādā veidā, ka sievietes sāka dzīvot ievērojami ilgāk.
Lai noskaidrotu šo iespaidīgo dzīves ilguma atšķirību starp dzimumiem, tika veikta datu analīze un pētījumi, kuri atklāja, ka biežākais vaininieks vīriešu nāvēs ir tieši sirds slimības. Izsekotajiem pētījuma dalībniekiem, tika noteikta aptuvenā fiziskā slodze, smēķēšana un ēšanas paradumi. Vēlāk izpētot iegūtos datus, tika secināts, ka šie faktori neradīja tik lielu ietekmi uz sirds slimības rašanos, kā bija gaidīts.
Tas lika zinātniekiem izteikt jaunus minējumus, ka vīriešu dzimums iespējams bioloģiski ir piedzimsi ar lielāku iespējamību saslimt ar kādu no sirds kaitēm. Ir jānoskaidro, kā darbojas ķermeņa atjaunošanās un aizsardzības mehānismi vīrieša katrā dzīves posmā. Tas varētu palīdzēt noteikt to, kāpēc vīriešiem sirds slimības ir biežāk sastopamas nekā sievietēm.
Avots: sciencedaily.com
Tevi noteikti interesēs
- “Simpsonu” producents atklāj iemeslu, kāpēc patiesībā multfilmas varoņi ir dzelteniby Sandra Ločmele
- Ja pieneņu sula vai ziedputekšņi ir nokļuvuši uz apģērba, tie nav jāmet prom – veidi, kā atbrīvoties no šādiem traipiemby Anete Vītola
- Atbaidiet baložus no dārzeņu un puķu dārza, iestādot šos augusby Anete Vītola