Mūsu senči jau izsenis paļāvās uz dabas spēku, īpaši augstu vērtējot koku spēju aizsargāt māju no dažādām nelaimēm. Viņi apzinājās augu ārstnieciskās īpašības un ticēja, ka arī kokiem piemīt spēks – tie var dot enerģiju, piesaistīt veiksmi un pasargāt no ļauna.
Šajā rakstā pastāstīsim, kuri koki ir ieteicami pagalma tuvumā, lai veicinātu ģimenes harmoniju, un no kuriem būtu labāk izvairīties, lai nepieļautu iespējamās nepatikšanas.
Bērzs
Tas ir ļoti spēcīgs drošinātājs. Senos laikos tā zari pasargāja mājas, dzīvniekus un dārza kultūras no ļauniem spēkiem. Ja apciemo bērzu, tas atgriež cilvēkam spēku un zaudēto enerģiju. Tomēr šim kokam nevajadzētu augt pagalmā. Zem tā var novietot soliņu, tad bērzs neļaus nelaimei nonākt pie jūsu sliekšņa. Šo koku stādīja arī māju tuvumā, jo tiek uzskatīts, ka tajā nekad netrāpa zibens.
Ozols
Šis koks ir varas un autoritātes simbols. Bet vai tas būtu stādāms pie mājas? Šeit viedokļi atšķiras. Daži uzskata, ka šis koks ģimenei nes labklājību, citi – ka tas var sagādāt nepatikšanas vājam ģimenes loceklim.
Saskaņā ar tautas pareģojumiem ozols pieņem tikai spēcīgus un drosmīgus cilvēkus, citus tas var iznīcināt. Tāpēc šis koks ir drosmes un militāra spēka simbols. Tomēr labāk to stādīt ārpus pagalma un kaut kur aiz žoga, ja vēlaties, lai jums būtu ozola aizsardzība un spēks.
Kļava
Mūsu senči aktīvi izmantoja tās zarus un lapas, lai ārstētu slimniekus. Ja šo koku iestādīsiet pie mājas, jūs varat nebaidīties no negatīvisma, mājās nebūs strīdu. Kļava ģimenei nes ilgmūžību, labu veselību, mīlestību un gandarījumu. Koka aura ir labvēlīga stipru attiecību veidošanai, piešķir mieru un pārliecību par sevi.
Egle
Tiek uzskatīts, ka šis koks nes negatīvu enerģiju, tāpēc tas nekad netika stādīts pagalma tuvumā. Mūsu senči bija pārliecināti, ka egle var izraisīt neauglību, izdzen vīriešus no mājas, tā izsūc enerģiju. Tomēr patiesībā tā nav. Koks vasarā uzkrāj spēku un enerģiju un ziemā dalās ar tiem, kam tā nepieciešama. Tāpēc, kad trūkst dzīvesprieka, var apciemot egli.
Pīlādzis
Tiek uzskatīts, ka var pasargāt māju un ģimeni no jebkādas negatīvas enerģijas. Turklāt šis koks esot attīstījis psihiskās spējas, īpaši bērniem. Pīlādzis māca kontrolēt savas jūtas un izrādīt tās tad, kad tas nāks par labu. Pīlādža koku stāda atklātās vietās pie mājas, pie logiem vai durvīm.
Apse
Šis koks tika uzskatīts par nolādētu, tāpēc to vienmēr izmantoja kā amuletu no ļaunuma. Tāpēc apses nekad nav stādītas lauku sētas tuvumā, lai neradītu nepatikšanas.