Mani cīņas veidi ar pienenēm zālienā
Izmantojot manus paņēmienus, jūs ātri atbrīvosieties no kaitinošajām nezālēm uz zaļās pļaviņas.
1. metode
Svarīgākais – visu izdarīt pareizi. Savācu pienenes lapas plaukstā un nogriežu saknes pašā pamatnē – vienā līmenī ar augsni. Uz atklātā saknes galiņa uzberu 1 tējkaroti sāls, salpetra vai urīnvielas.
Taču ir svarīgi ievērot apstrādes termiņus. Šī metode nebūs efektīva, ja to izmantos agri pavasarī vai pašā vasaras sākumā. Tas ir tāpēc, ka šajā laikā auga sulas kustība notiek no saknēm uz augšu. Līdz ar to, labākajā gadījumā, iznīks tikai saknes augšējā daļa, un drīz pienene atgūsies no un turpinās augt.
Tāpēc šī metode strādā vasaras beigās vai rudenī. Tieši šajā laikā barības vielas no kātiem un lapām sāk virzīties uz sakni. Tad sakņu sistēma ar prieku “uzņems” sāli un aizies. Tomēr tik ilgi gaidīt daudzi nevar. Tāpēc dalos ar otro metodi.
2. metode
Sakņu izvilcējs ir efektīvs līdzeklis cīņā ar daudzgadīgajām nezālēm. Taču svarīgi zināt, kā pareizi lietot šo “kociņu-racēju”.
Sakņu izvilcēja smaili novieto pie auga un virza to vertikāli lejup, viegli kustoties, tad spiež uz rokturi un izrauj pieneni kopā ar sakņu sistēmu.
Prakse palīdzēs attīstīt prasmes. Ar laiku izdosies izrakt visu augu pilnībā. Tomēr jāatceras: ja izrauj tikai 20 cm no saknes, tas vēl neko nenozīmē. Mēs jau zinām, ka pieneņu saknes var sniegties līdz 60 cm dziļumā. Tāpēc ne vienmēr izdodas uzreiz pilnībā atbrīvoties no nezāles. Vislabāk šo manipulāciju veikt ar jauniem augiem, kuru saknes vēl nav tik dziļas.
Sakņu izvilcējs lieliski strādā pavasarī, kad augi pēc ziemas vēl ir novājināti un nav paspējuši nostiprināties. Šajā laikā tos ir vieglāk izraut kopā ar sakni.
Pēc pienenes izraušanas tās vietā paliek dziļas bedres. Es tās pieberu ar parastu augsni un iesēju jaunu zālienu.
Lasi vēl: 2-3 nedēļas pirms stādīšanas barojiet stādus ar “zaļo zeltu”. Viņa saņems spēcīgu lādiņu aktīvam startam
Par herbicīdiem
Herbicīdi darbojas 100% efektīvi tikai tad, ja apstrāde notiek sausā laikā. Vēlams apstrādāt zālienu vasaras otrajā pusē, kad sakņu sistēma sāk uzkrāt barības vielas.
Tevi noteikti interesēs
- Mēness kalendārs 2025. gada maijam: labvēlīgas un nelabvēlīgas mēneša dienasby Laura Blūma
- Zinošu dārznieku kalendārs 2025.gada maijam: 2 dienas, kad nedrīkst strādāt dārzā un augi, kas jāiestāda maijāby Laura Blūma
- Piekarināju ūdens pudeli pie vasarnīcas žoga. Kaimiņš neticēja, bet tas palīdzēja atrisināt kādu delikātu problēmuby Sandra Ločmele