Bet mīlas sarakstes vai slepenu sarunu vietā es redzēju tērzēšanu ar cilvēku, kura vārds man neko neizteica. Ziņojumi bija dīvaini: tajās tika apspriestas mūsu attiecības ar Kati, viņas jūtas, pārdzīvojumi. Arr katru izlasīto rindiņu manas bailes pārņēma apjukumu. Ziņojumos bija minēti mūsu nesenie strīdi, viņas mēģinājumi uzlabot komunikāciju, viņas bailes un šaubas. Viņa rakstīja par to, kā viņa gribēja, lai lietas kļūtu labākas.
Persona sūtņa otrā galā sniedza viņai padomu un atbalstīja. Pārbaudot viņas sarunu biedra tālruņa numuru, izmantojot īpašu aplikāciju, es sapratu, ka Kate sarakstījās ar psihologu. Aizvēru telefonu un noliku atpakaļ. Manī iekšā plosījās emociju viesuļvētra. No vienas puses, jutos atvieglots: nebija nekādas nodevības, viņa tikai meklēja palīdzību un atbalstu.
No otras puses, es jutos slikti ka ielauzos viņas personīgajā telpā. Es nekad neko tādu neesmu darījis, vai to var uzskatīt par nodevību? Galu galā es lasīju viņas personīgās domas, viņas pieredzi. Vai arī tas ir vienkārši manas pieredzes, mūsu pieredzes rezultāts? Kate uz dažām sekundēm pamodās, paskatījās uz mani ar miegainām acīm un jautāja, vai viss ir kārtībā. Es pamāju ar galvu un mēģināju smaidīt.
Viņa apgriezās uz sāniem un atkal aizmiga, un es paliku sēdēt tumsā, saprotot, cik nejauks esmu bijis. Es salauzu viņas uzticību, pat ja viņa to nezināja. Bet tagad, zinot patiesību, es jūtos labāk.
Es sapratu, ka viņa neslēpa tālruni kāda slikta iemesla dēļ. Viņa vienkārši centās tikt galā ar mūsu attiecību problēmām un atrast veidu, kā padarīt mūs laimīgākus. Nākamajā dienā es biju uzmanīgāks pret savu sievu: centos būt maigāks, gādīgāks un vairs nejautāju, kam viņa sūta īsziņas. Es gribēju viņai parādīt, ka novērtēju viņu kā sievu un draugu. Bet manā dvēselē no manas darbības joprojām palika nepatīkama pēcgarša. Nolēmu, ka nekad vairs neļaušu sev kaut ko tādu darīt. Es labprātāk ciestu nenoteiktībā, nekā grautu sava mīļotā uzticību.