Metodes ir šādas:
Vajag ābelē iedzīt sarūsējušu naglu. Zīmīgi, ka šī metode nekaitēs kokam, bet veicinās to nest augļus. To vajadzētu iedzīt bagāžniekā izvēlētajā zonā. Pēc tam naglu var noņemt un punkcijas vietu pārklāt ar dārza laku.
Atzarošana ir arī efektīvs paņēmiens. Šī vienkāršā manipulācija arī sāks augļu procesu. Vislabāk ir veikt atzarošanu pavasarī.
Nogrieztās vietas jāapstrādā arī ar kālija permanganāta šķīdumu un papildus ar dārza laku, lai novērstu bakt***ju iekļūšanu.
Tāpat dažkārt uz ābelēm tiek piekārtas plastmasas pudeles, kas pildītas ar ūdeni. Fakts ir tāds, ka tad, kad viņi velk zarus uz leju, tas kokam arī izraisa stresa situāciju.
Bet šeit jums vajadzētu būt ļoti uzmanīgiem, lai nesalauztu zarus zem svara. Koks arī aktīvi jālaista, lai zari neizžūtu.
Lasi vēl: Hortenzijas jūsu dārzā: seši vienkārši soļi greznās puķu cepurēs
Katra no metodēm ir ļoti efektīva. Izvēle ir atkarīga tikai no individuālajām vēlmēm.
Tevi noteikti interesēs
- Kāpēc nedrīkst plūkt ceriņus – arī es agrāk to nezināju, līdz sapratu, ka aiz tā slēpjas simtiem gadus vecs likumsby Rinalds Bergmanis
- “Tautai ir jāzina savas varones!”: TV personība Armands Simsons dalās nepatīkamā pieredzē, ko piedzīvojis no kādas sievietesby Laura Blūma
- Eiropa strādā pie būtiskām izmaiņām satiksmes drošības noteikumos – visvairāk tie skars automašīnas vecākas par 10 gadiemby Sandra Ločmele