Mūsu senči uzskatīja, ka cilvēka materiālais stāvoklis lielā mērā ir atkarīgs no viņa attieksmes pret naudu, īpaši no tā, kur un kā tā tiek glabāta vai nēsāta.
Šajā rakstā mēs dalīsimies ar ieteikumiem par to, kādas darbības ar naudu ir jāizvairās, lai nenovestu sevi pie nabadzības.
Vispirms pievērsīsimies jautājumam – kas patiesībā ir tautas ticējumi, un kādus uzskatus par tiem loloja mūsu senči? Tautas ticējumi tiek uzskatīti par nozīmīgu kultūras mantojuma daļu, kas atspoguļo cilvēku priekšstatus, tradīcijas un pārliecības saistībā ar dažādām parādībām un notikumiem.
Šie ticējumi var būt cieši saistīti gan ar dabas norisēm, gan ar ikdienas dzīves ritumu, kā arī ar garīgās pasaules aspektiem. Turklāt šie uzskati bieži tiek nodoti no paaudzes paaudzē, veidojot vienu no būtiskākajām sabiedrības identitātes sastāvdaļām.
Tautas ticējumi var attiekties uz dažādām dzīves sfērām, piemēram:
Dabas parādības: Piemēram, uzskati par laika prognozēm, augļu un dārzeņu ražīgumu, zemes stāvokli vai dzīvnieku uzvedību.
Dzīves notikumi: Ticējumi un rituāli, kas saistīti ar piedzimšanu, laulībām, aiziešanu mūžībā vai citiem svarīgiem dzīves posmiem.
Garīgā pasaule: Ticējumi par garu pasaules eksistenci, kā arī par spokiem, monstriem un citām pārdabiskām būtnēm.
Tautas ticējumi, mainoties atkarībā no kultūras, reģiona un vēsturiskā konteksta, kopā veido bagātīgu daudzveidību cilvēku pasaules uzskatos un dzīves rituālos.
Runājot par naudas glabāšanu un nēsāšanu, cilvēkus var iedalīt divās grupās: tie, kuri rūpīgi un kārtīgi uzglabā savu naudu makā, un tie, kuri vienkārši ieliek to kabatā. Praktiskā ziņā naudas glabāšana kabatā šķiet ērtāka, tomēr tā ir arī riskantāka. Piemēram, atrodoties veikalā vai sabiedriskajā transportā, naudu no kabatas ir daudz vieglāk izvilkt nekā no maka.
Tomēr arī mūsu senču ticējumi saistīti ar šo jautājumu – kāpēc nav ieteicams naudu nēsāt kabatā?
Šķir otru lapu, lai lasītu tālāk
Tevi noteikti interesēs
- Vides eksperts nācis klajā ar paziņojumu par Latvijas ežiem: šie dzīvnieki sākuši uzvesties netipiskiby Laura Blūma
- Meteorologs Toms Bricis nāk klajā ar pirmajām precīzajām februāra prognozēm: atkal gaidāmi pamatīgi rekordi?by Laura Blūma
- Ziemai teiksim atā – Latvijas sinoptiķi sniedz pirmo februāra prognoziby Sandra Ločmele