Kādas ir tautas ticējumi par gulēšanu ar atvērtu logu?
Par gulēšanas kaitējumu ar atvērtu logu brīdina arī tautas ticējumi. Piemēram, ir pārliecība, ka nevajadzētu gulēt ar atvērtu logu, ja uz guļošu cilvēku spīd mēnessgaisma.
Īpaši kaitīgi tas tiek uzskatīts pilnmēness laikā, kad mēness enerģija ir visspēcīgākā. Ezoteriķi uzskata, ka šī gaisma var „atņemt” cilvēkam spēku, laimi un veselību. Turklāt šāds miegs var veicināt murgus un traucētu nakts atpūtu.
Vēl kāds sens uzskats vēsta, ka atvērts logs naktī ļauj ļaunajiem gariem vai nelabvēlīgām enerģijām iekļūt mājās. Tādēļ senos laikos, īpaši laukos, logus naktī aizvēra ne tikai aukstuma, bet arī drošības nolūkos — ticot, ka noslēgts mājoklis pasargā cilvēku no garīgām ietekmēm un „sliktās acs”.
Tāpat pastāv uzskats, ka miega laikā cilvēka dvēsele it kā „ceļo”, un, ja logs ir atvērts, tā var „iziet” ārā un nepaspēt atgriezties līdz rītam, kas simboliski tiek uzskatīts par nelaimi vai spēka zudumu nākamajai dienai.
Šie ticējumi, lai arī balstīti senās tradīcijās un mitoloģijā, atspoguļo cilvēku vēlmi sevi pasargāt, radot mājoklī aizsargājošu un mierpilnu vidi.
Lasi vēl: Nekad nemēslojiet dārzu ar maltām olu čaumalām – skaidrojam kāpēc, jo daudzi dārzkopji šo noslēpumu jau zina
Pat ja daudziem tie šķiet tikai simboliski vai pārdabiski, daļa patiesības var slēpties arī šajās sajūtās — nemiers, slikts miegs un fiziska diskomforta sajūta var rasties gan no mēnessgaismas, gan no auksta vēja, trokšņa vai gaisa strāvu kustības.
Tevi noteikti interesēs
- Ļoti nepatīkama un pat bēdīga ziņa visiem, kuri iecienījuši ēst ”Hesburger” restorānosby Sandra Vīgante
- “Tā gan nebija!”: talantīgais Uldis Dumpis atklāj negaidītu patiesību par savu aktiera karjeruby Laura Andersone
- Labākais, ko var pagatavot, ja jums ir kabacītis un kartupelīši: lieliska recepteby Laura Andersone