Kad maksimāli stipra melnā tēja ir gatava, varam sākt pašu procesu. Ar izkāstu atdzesētu dzērienu pārlejam iepriekš sagatavotu gaļu. Tēja pati par sevi nedos vēlamo efektu, tāpēc šajā marinēšanas posmā dāsni pievienojam sīpolus un citrona sulu.
Svarīgas detaļas
Uz kilogramu gaļas vajadzēs 0,6–0,7 litrus tējas. Mājputnu gaļu, īpaši vistas gaļu, var cept pēc 2-3 stundu ilgas marinēšanas. Savukārt cūkgaļa šajā marinādē jātur 5-6 stundas, bet liellopu un jēra gaļa – vismaz 8 vai pat 10 stundas.
Pirms iegremdēšanas marinādē gaļa ir atbilstoši jāsagatavo. Gaļu šašlikam sagriežam aptuveni 40 gramu gabaliņos. Pirms iegremdēšanas marinādē gaļu ierīvējam ar pipariem un citām garšvielām. Bet uzbērt sāli produktam ieteicams tieši pirms cepšanas, jo pretējā gadījumā šašliks sanāks pasauss.
Ja tu visu izdarīsi pareizi, iegūsi īpaši sulīgu un ēstgribu raisošu šašliku. Un tas viss tāpēc, ka stiprais tējas novārījums tā vietā, lai pārmērīgi mīkstinātu šķiedras, piešķirs gaļai sulīgumu. Jāmin gan, ka pēc šašlika garšas būs diezgan grūti noteikt, ka marinādē izmantota tēja. Es domāju, ka tavi draugi nekad neuzminēs, ka šašlika gaļu tu marinēji tējā!
Vai tev patika šī neparastā šašlika marinādes recepte? Ja tā, tad atzīmē rakstu ar “patīk” un dalies ar to sociālajos tīklos. Bet varbūt tev ir pašam/pašai sava, īpaša gaļas marinādes recepte? Dalies, lūdzu, komentāros!