Kāpēc Stounhendža joprojām ir noslēpums – 7 teorijas par tā izcelsmi un mērķi

Dziedināšanas centrs

Daži zinātnieki norāda, ka Stounhendža varētu būt bijusi dziedināšanas vieta. To apliecina atrastās cilvēku mirstīgās atliekas ar nopietnu slimību un traumu pēdām.

Cilvēki ieradās šeit, lai saņemtu palīdzību no svētajiem akmeņiem, kuriem, viņuprāt, piemīt maģiskas īpašības. Īpašais akmeņu sastāvs, tostarp zilais smilšakmens, tika uzskatīts par enerģētiski spēcīgu.

Vieta svinībām un sanāksmēm

Pastāv teorija, ka Stounhendža bija vieta lielām svinībām un saviesīgām pulcēšanās vietām. Arheologi ir atklājuši banketu paliekas un lielu skaitu dzīvnieku kaulu, kas liecina par svinībām.

Tā varēja būt vieta, kur pulcējās dažādas kopienas, lai svinētu svarīgus notikumus, stiprinātu alianses vai rīkotu kāzas. Stounhendža varētu darboties kā sava veida kultūras un vienotības centrs. Šādas tikšanās veicināja zināšanu un pieredzes apmaiņu starp ciltīm.

Druīdu rituāla vieta

Saskaņā ar leģendām Stounhendža bija saistīta ar ķeltu druīdiem, kuri šeit veica savus maģiskos rituālus. Lai gan arheologi ir pierādījuši, ka šī struktūra ir izveidota pirms Druīdu laikmeta, vieta, iespējams, saglabāja savu rituālo nozīmi.

Stounhendžas maģiskā atmosfēra iedvesmoja paaudzes, kas dzīvoja pēc tās uzcelšanas. Druīdi, iespējams, izmantoja Stounhendžu rituāliem, kas saistīti ar dabu un dzīves cikliem.

Seno civilizāciju tehnoloģiskais eksperiments

Visbeidzot, aizraujoša teorija liecina, ka Stounhendža bija sava veida tehnisks eksperiments. Konstrukcijas celtniecība no milzīgiem akmeņiem, kas atvesti desmitiem kilometru attālumā, parāda seno cilvēku neticamās inženierijas prasmes.

Daži zinātnieki uzskata, ka Stounhendžas celtniecība bija pārbaudījums, lai pārbaudītu seno tehnoloģiju un darba spējas. Tas varētu būt veids, kā apvienot kopienu, strādājot kopā un sasniedzot grandiozu mērķi.

 

Leave a Comment