Pārbaudīti veidi, kā cīnīties ar pelēm, nekaitējot sev vai kaimiņiem
Atbaidot visas peles nenozīmē atrisināt problēmu. Pēc pāris nedēļām parādīsies jaunas. Taču ir iespējams izveidot savstarpēji izdevīgu līdzāspastāvēšanu.
Ultraskaņas atbaidītāji. Mūsdienu modeļi netraucē cilvēkiem, taču grauzējiem rada nepanesamu vidi. Tie peles pilnībā nelikvidēs, bet jūs tās redzēsiet daudz retāk.
Regulāra uzkopšana. Neatstājiet siena kaudzes, zarus, vecus sakņaugus vai nobirušus ābolus. Neveidojiet paslēptuves – grauzēji mīl ēnu un siltumu.
Kaķi. Ja mājās ir kaķis – tad jums jau ir savs kontrolieris. Viņš rūpēsies par jūsu mieru un ķers tikai tās visgausākās peles, kurām pat slinkums ķert gliemjus.
Sarkanās granulas – tikai kā pēdējais līdzeklis. It īpaši, ja dārzā ir bērni vai mājdzīvnieki. Turklāt strupaste var kļūt par barību kaķim. Tāpat pele var nobeigties zem koka saknēm vai sanest indi zem ēdamajiem augiem, kas uzsūks šo indi, un tad jūsu raža būs pavisam citāda, nekā cerēts.
Cīņas vietā – vērošana. Likvidēšanas vietā – regulēšana.
Strupastes nelielā daudzumā – ja to nav tūkstošiem uz katriem sešiem dārza simtiem – nav ar kuru jācīnās līdz pēdējam peles elpas vilcienam. Labāk nolieciet viņām trauciņu ar pienu un līdzās mazu gabaliņu kūpinātas foreles. Viņas to mīl.
Tās nav nejaušas “iebrucējas”, bet daļa no dabiskā mehānisma – līdzsvara. Ja to izjauksiet, nākamajā sezonā var parādīties kas daudz sliktāks – piemēram, drātstārpu kolonijas, ar kurām pat strupaste netiks galā.
Lasi vēl: Ķīnietis atklājis vienkāršu veidu, kā atbrīvoties no laputīm
Tāpēc nākamreiz, kad uz soliņa ieraudzīsiet mazu “peles pupiņu”, nesteidzieties dusmoties. Iespējams, tas vienkārši ir jūsu nemanāmais palīgs, kas atnācis pārbaudīt, vai viss jūsu dārzā ir kārtībā. Un jūs taču mīlat šīs mīlīgās strupastes, kas nāk jums palīgā – vai ne?