Kāpēc veļu mazgāju tikai lietainās dienās – kaimiņienes padoms mainīja manu ieradumu

Mūsu kaimiņiene no piektā stāva ir Ņina. Cieņpilna sieviete ar lielu dzīves pieredzi, vienmēr glīti un akurāti ģērbta.

Par viņas dzīvokli stāsta, ka tas esot gluži kā muzejs – viss spīd un laistās. Taču viņai ir viena īpatnība – viņa mazgā veļu tikai lietainā laikā. Sākumā man šķita, ka tas ir vienkārši nejaušs sakritība. Bet pāris mēnešu laikā pati pārliecinājos: tiklīdz aiz loga savelkas mākoņi, no piektā stāva loga parādās viņas nemainīgās virves ar izkārtu veļu.

Vērojumi, kas pārsteidz

Īpaši interesanti ir tas, kā viņa to dara. Ja paskatās pa sava virtuves logu, var redzēt visu procesu. Ņina vienmēr ir priekšautā, ar rūpīgi saspraustiem matiem, un metodiķi kārto drēbes. Lietus skaņu pavadījumā viņa katru lietu divreiz sakrata, it kā dzītu prom kādus neredzamus putekļus. Veļu viņa izkārto stingrā secībā: vispirms sīkās lietas, pēc tam dvieļi, un visbeidzot – lielās palagi.

Reiz satiku viņu pie lifta un neatturējos: “Ņina , kas tā par modi – mazgāt veļu lietū?” Viņa pasmaidīja un uzreiz atteica: “Ja pateikšu, arī jūs tā sāksiet darīt.

Ko saka par veļas mazgāšanu lietū

Lai kaut nedaudz izprastu šo fenomenu, es papētīju rakstus un vecus pierakstus. Izrādās, ir vesela cilvēku kategorija, kas apzināti izvēlas mazgāt veļu tieši lietainā laikā. Iemeslu ir vairāki:

Tīrs gaiss. Lietus laikā gaisā esošie putekļi un netīrumi nosēžas, un mitrums padara gaisu svaigāku. Tiek uzskatīts, ka šādā gaisā drēbes izžūst maigākas un bez liekām smakām.

Laika ekonomija. Lietus var kalpot kā dabisks “mitrinātājs” – audumi kļūst mīkstāki, un pēc izžūšanas tos ir vieglāk gludināt.

Lasi vēl: Kāpēc patiesībā nedrīkst gulēt ar atvērtiem logiem

Rituāls. Daži patiesi tic, ka lietus palīdz attīrīt drēbes ne tikai fiziski, bet arī enerģētiski. It kā kopā ar lietus pilēm tiek nomazgāts viss uzkrātais negatīvais.

 

 

Šķir otru lapu, lai lasītu turpinājumu….