Kāpēc zaļumus ietīt salvetēs – 6 improvizēti līdzekļi, kas mājsaimniecībā nepieciešami vairāk nekā sadzīves ķīmija

Augu eļļa

Visbiežāk gatavošanas procesā izmantojam augu eļļu – tā ir ideāli piemērota ēdienu cepšanai, marinādēm, salātu mērcēm. Taču tas nav viss tā sniegto “pakalpojumu” klāsts. Piemēram, izmantojot eļļu, varat noņemt lipīgās zīmes no uzlīmēm uz traukiem vai mēbelēm.

Tas arī atvieglo siera rīvēšanas procesu – vajag tikai ar nelielu daudzumu ieziest rīvi un tad ķerties pie darba. Eļļa ir piemērota arī noturīga grima noņemšanai. Piemēram, lai noņemtu skropstu tušu, uz plakstiņiem uz dažām sekundēm jāpieliek eļļā samērcēts vates disks. Beigās atliek tikai nomazgāt seju ar siltu ūdeni

Papīra dvielis vai salvetes

Vai jūs joprojām izmantojat salvetes tikai paredzētajam mērķim? Žēl – tās ir ļoti noderīgi ikdienas dzīvē. Piemēram, salātu ķekara iesaiņošana salvetē var pagarināt tā svaigumu un palielināt glabāšanas laiku. Salvete uzsūks lieko mitrumu un kondensātu, kas nereti veidojas uzglabājot ledusskapī, tāpēc lapas nesapūs un nepelēs. Mēs iesakām mainīt salveti ik pēc pāris dienām, lai salāti būtu sausi.

Papīra salvetes lieliski noder arī konditorejas izstrādājumu uzglabāšanai. Ja veikalā iegādājāties pārāk daudz vai aizraujaties ar cepšanu un ģimenes locekļi nevarēja apēst visas bulciņas, pīrāgus vai bageles uzreiz, vienkārši ietiniet salvetē un ievietojiet to saldētavā. Kad vēlies ko garšīgu pie tējas, izņem bulciņu no ledusskapja un atkausē istabas temperatūrā, neatlokot salveti. Papīrs uzsūks mitrumu un produkti paliks tikpat garšīgi.

Vēl viens veids, kā izmantot salvetes mājās, ir buljona attaukošana. Dažkārt gatavošanas procesā no gaļas izdalās pārāk daudz tauku, kas uzpeld virspusē un izskatās pavisam negaršīgi. Tādā gadījumā jāņem siets, jāizklāj tā dibens ar papīra dvieli un buljonu jāizkāš. Nepaliks pat tauku pēdas, un buljons izrādīsies garšīgs un dzidrs.

Soda

Ja neesat pārliecināts par dārzeņu un augļu kvalitāti un uztraucaties, ka uz tiem var palikt dažādas ķīmiskas vielas, kas tiek izmantotas pārtikas audzēšanas procesā, tad pirms ēšanas nomazgājiet tos ar siltu ūdeni un sodu. Tas labi tiek galā ar jebkādām kaitīgām vielām.

Kaļķakmens nogulsnes uz santehnikas ierīcēm var noņemt arī ar cepamo sodu. Sajauciet pāris ēdamkarotes pulvera ar nedaudz ūdens, lai izveidotu biezu pastu un uzklājiet uz netīrajām vietām. Pēc 20 minūtēm rūpīgi apstrādājiet virsmu ar sūkli un noņemiet ar siltu ūdeni.

Cepamā soda ir arī ideāls absorbents, kas var novērst jebkādas smakas. Jo īpaši tas spēj neitralizēt sviedru smaku apavos un tos atsvaidzināt. Ieliec zābakos vai kedās ēdamkaroti pulvera un no rīta vienkārši izkrati no apaviem sodu – no nepatīkamās smakas nekas nepaliks.

 

Leave a Comment