Kartupeļu uzglabāšanai ieteicams izmantot audekla maisiņu vai kastīti, kas nodrošina gaisa piekļuvi krājumiem. Ja pagrabā ir pārāk silts, nepieciešams nodrošināt tā dzesēšanu, bieži vēdinot telpu. Ja temperatūra pagrabā ir pārāk zema, ir nepieciešams papildus siltināt kartupeļus, izmantojot kartona kastes vai salmus. Ir nepieciešams periodiski pārbaudīt dārzeņu stāvokli un noņemt puves vai sadīgušus īpatņus.
Kartupeļu uzglabāšanas problēma ir to tendence pūt. Tas notiek pie augsta mitruma.
Mans vectēvs izmantoja vienkāršu metodi, lai novērstu puves. Viņš starp kartupeļiem ievietoja vairākas lauru lapas. Lauru lapai piemīt baktericīdas un fungicīdas īpašības, kas palīdz novērst sēnīšu kaites attīstību, kas bieži noved pie kartupeļu puves.
Ir arī veids, kā palēnināt kartupeļu dīgšanu. Lai to izdarītu, maisiņā vai kastē ar bumbuļiem jāievieto vairāki āboli. Āboli ražo etilēnu, kas palēnina dīgtspēju un var aizkavēt to divus mēnešus.
Pareizos apstākļos kartupeļus pagrabā var uzglabāt līdz sešiem mēnešiem.
Vai ir iespējams ēst kartupeļus, kas sadīguši?
Kartupeļus, kas sadīguši un zaļi, nevajadzētu ēst, jo tie satur toksisku vielu – solanīnu. Īpaši daudz tas ir asnos un acīs, no kurām tie parādās.
Ja asnu ir maz, tos var rūpīgi nogriezt kopā ar visu aci.
Lasi vēl: Vecumdienu smarža: kāpēc vecāka gadagājuma cilvēki smaržo citādi un kā ar to sadzīvot
Un, ja ir vairāk dzinumu un kartupelis ir zaļš, labāk to izmest, nevis riskēt.
Tevi noteikti interesēs
- Leģendārais mūziķis Ainars Mielavs sola, ka rudenī varēs piedzīvot “pārpasaulīgas” emocijasby Laura Blūma
- Čūskas gads pēc Ķīniešu zvaigznāja sāksies 29.janvārī: konkrēti norādījumi, kas jāizdara katrai zīmei, lai viss gads būtu veiksmes un labklājības pārpilnsby Laura Blūma
- Marinēti sarkanie kāposti – sulīgas uzkodas recepteby Anete Vītola