Kas ir ziemas komposts un kāpēc tas ir neaizstājams mēslojums ziemā

Varat arī pievienot karstu ūdeni vai tējas atlikumu, lai paaugstinātu temperatūru komposta iekšpusē. Baktēriju preparātu vai veca komposta izmantošana kā starteris būtiski aktivizē mikroorganismus. Vēl viena efektīva metode ir “zaļo” (slapjo) un “brūno” (sauso) materiālu slāņu maiņa, lai nodrošinātu slāpekļa un oglekļa līdzsvaru.

Regulāra kaudzes maisīšana arī palīdz izvairīties no stagnācijas un uzlabo skābekļa pieejamību. Ja iespējams, komposta kaudzi varat pārvietot uz siltumnīcu vai citu vietu, kur ir augstāka temperatūra.

Tārpu izmantošana ziemas kompostam

Vermikompostēšana ir lielisks veids, kā ziemā izveidot mēslojumu, izmantojot sliekas. Lai to izdarītu, varat izmantot īpašus konteinerus, kurus var viegli novietot pat iekštelpās, piemēram, pagrabā vai garāžā.

Tārpi efektīvi apstrādā virtuves atkritumus, pārvēršot tos kvalitatīvā humusā. Ir svarīgi nodrošināt viņiem optimālus apstākļus: nemainīgu temperatūru (aptuveni 15-20°C), mitrumu un skābekļa pieejamību.

Tārpi jābaro ar smalki sagrieztiem dārzeņu, augļu un papīra atgriezumiem, izvairoties no skābas pārtikas. Turklāt jums ir jānodrošina, lai traukā nebūtu liekā mitruma, kas var izraisīt puves.

Ziemas komposta izmantošana pavasarī

Ziemā radītais komposts kļūst par nenovērtējamu resursu pavasara stādīšanai. Gatavo kompostu var izmantot kā mēslojumu dobēm, puķu dobēm un pat siltumnīcām. Stādot augus, to izkaisa pa augsnes virsmu vai ievieto bedrēs, kas nodrošina tos ar barības vielām.

Komposts arī palīdz uzlabot augsnes struktūru, padarot to irdenāku un labāk uzsūcošu mitrumu. Ja komposts vēl nav pilnībā nobriedis, to var atstāt nobriest siltākā vietā, piemēram, slēgtā siltumnīcā.

Pavasarī komposts palīdzēs augiem ātri pielāgoties mainīgajiem gadalaikiem un stiprinās imunitāti. Turklāt, izmantojot savu mēslojumu, jūs varat ietaupīt naudu un padarīt savu dārzu videi draudzīgāku. Ziemas komposts nodrošina stabilu pamatu bagātīgai ražai.

 

 

Leave a Comment