Ko nevajadzētu darīt ar tomātu dobēm – tomātu būs mazāk nekā zaļumu

Tomātu audzēšana uz sava zemes gabala, jāatzīst, ir diezgan apgrūtinoša nodarbe, jo prasa noteiktas zināšanas, pacietību un darbu.

Ja cerat iegūt bagātīgu dārzeņu ražu, ir vērts mācīties no citiem pieredzes bagātiem dārzkopjiem. Apkopojām visbiežāk pieļautās dārzkopju kļūdas tomātu audzēšanā, kuru dēļ viņu tomātu dobēs auga vairāk zaļumu nekā tomātu.

Augsne siltumnīcā nedrīkst būt pārāk bagāta ar barības vielām

Lai cik tas dīvaini arī nešķistu, bet šai kultūrai augsne nedrīkst būt pārāk bagāta ar barības vielām. Šī iemesla dēļ neuzdrošinieties iestrādāt kūtsmēslus (pat no rudens) vai barot kultūru ar kūtsmēsliem veģetācijas sezonas laikā.

Pirmās 2-3 nedēļas pēc stādīšanas, jo īpaši, ja tā veikta agri, tomātus nedrīkst laistīt

Ar ūdeni, kas tika ieliets iedobēs, augiem pietiks, lai bez problēmām iesakņotos. Un, pateicoties šim nelielajam ūdens ierobežojumam, saknes kļūs tikai aktīvākas, lai apgūtu augsni. Ierobežot laistīšanu ir vērts visu pirmo veģetācijas pusi līdz pat augļu veidošanās sākumam.

Tikai, lūdzu, bez fanātisma – neļaujiet, lai augsne uz dobēm pilnībā izžūtu. Tas var izraisīt augu augšanas pārtraukšanu un to ziedu nokrišanu. Visam jābūt ar mēru un sabalansēti. Laistīšanas intensitāti var palielināt, kad augļi sāk veidoties kupli.

Lai noteiktu augsnes mitruma līmeni, paņemiet sauju augsnes no 10-15 cm dziļuma un saspiediet to rokās. Ja gabaliņš saglabā formu, tas liecina par pietiekamu mitruma daudzumu, ja tas sadalās – ir laiks ņemt rokās laistītāju.

Centieties tomātus nepārbarot ar slāpekli. Šī prasība attiecas uz visām veģetācijas stadijām

Galu galā nav noslēpums, ka resnie augi nodarbojas tikai ar zaļās masas veidošanu – tie atliek augļu veidošanos uz vēlāku laiku. Slāpeklis, protams, minimālā daudzumā ir vajadzīgs, bet tikai augšanas pašā sākumā.

Leave a Comment