Ko vajag pievienot maltai gaļai, lai kotletes nebūtu sausas un plānas; Gudras saimnieces izmanto 3 sastāvdaļas sulīgumam un garšai

 

Bieži pieļaujam kļūdu, izvirzot kotletēm pārāk stingras prasības. Izvēlamies liesu, kvalitatīvu gaļu, kas šķiet piemērota kotletēm, un tad sūdzamies, ka tās iznāk sausas, blīvas vai cietas.

Taču pat vislabākā gaļa ne vienmēr garantē ideālu rezultātu, un ne vienmēr to vajadzētu izmantot kotlešu pagatavošanai – tas ne vienmēr nodrošina labāku iznākumu.

Lasi arī: Atklāsim labākos veids, kā pēc asā pipara apēšanas samazināt ēdiena pikantumu un dedzinošu sajūtu mutē

Gaļa var būt liesa, treknāka vai plānāka, un kulinārijā katrai tās kategorijai ir sava nozīme. Bet ko var pievienot, lai no vienkāršas gaļas izveidotu ideālu malto gaļu un kotletes, kas nav sausas, bet sulīgas un gaisīgas?

 

Ir vismaz 3 sastāvdaļas, kas produktus no visniecīgākās maltas gaļas padarīs sulīgus un pūkainus: pārbaudītas, tāpēc kotletes ir vērts cept.

Sastāvdaļa Nr. 1. Tauki – tikai speķis

Alternatīva krējumam, skābais krējums – labākais. Dažreiz gaļa ir ļoti liesa, cieta, “stiepta” – un gaļas mašīna to nepadarīs mīkstu, tikai sasmalcinās. Diemžēl tas nepiešķirs treknumu.

Situāciju labos speķis: vienkārši kopā ar gaļu izlaidiet gabaliņu speķa – un viss. Palielinot tauku saturu gaļā, kotletes kļūs maigas, un maltā gaļa – viskozāka, lipīga – produkti labāk veidosies. Un – sulīgāki, maigāki, nevis blīvi. Un kāpēc ne krējums, ne sviests? Sviestam ir zema kūpināšanas temperatūra: tas sadegs, radīs raksturīgu smaržu – un kotletes paliks liesas, sausas.

Starp citu. Bieži vien kotletes ir sausas…sakarā ar gaļasmašīnu. Precīzāk sakot, mēs pārāk smalki maļam, pārāk sasmalcinām gaļu, un malto gaļu padarījām blīvu, un kotletes kļuva sausas. Ne visa gaļa jāsasmalcina smalki. Un kotletēm malto malto gaļu nedrīkst sasmalcināt līdz putrai. Un divreiz “malt” nav nepieciešams arī tad, ja gaļa ir mēreni cieta: kotletes nekļūs labākas.

Arī krējums: iespējams, tas uzlabos garšu. Bet maltā gaļa nav mīkla; Cepot tie ātri iztvaiko, un to tauku saturs ir mazs, salīdzinot ar speķi. Lai gan jūs varat pievienot nedaudz – tas ir garšīgi. Kamēr maltā gaļa nekļūst šķidra. Starp citu. Bet malto gaļu nevajadzētu ilgstoši mīcīt ar spēku – ja tas ir paredzēts kotletēm. Un pretēji ieteikumam tas nav jāsit pa galdu vai bļodu.

Ilgstoša un smaga maltas gaļas mīcīšana un vienmērīga sasmalcināšana kotletēm, maltas gaļas pīrādziņiem un citiem produktiem, kur nepieciešams liels blīvums un vienmērīgs sausums.

Tāpēc mīciet tik ilgi, līdz malto gaļu iegūst tikai viskozitāti un maisīšanas trauka sieniņas ir tīras: tas ir viskozitātes rādītājs – kad visa maltā gaļa ir sakrājusies blīvā, bet ne pārāk “pufīga” masā.

Sinoptiķi: Ziemassvētku laikapstākļi būs neierasti un pilnībā mainīsies

Sastāvdaļa nr. 2. Sīpoli ar kartupeļiem. Vai manna

Nē, ne kā piedevu. Maizes vietā.

Kartupeļi ir lieliska alternatīva maizei. Lai maize, mūžīgā klasika, uzsūc kotlešu sulu (kartupeļi to nedarīs) – bet tas piešķir produktiem pūkainību un maigumu. Sausā gaļa no kartupeļiem nekļūs trekna, bet produkti būs maigi un pūkaini. Un – tos var saukt par sulīgiem, pateicoties kartupeļiem.

Un arī sīpolus – labāk pievienot eļļā apceptus, nevis neapstrādātus sīpolus. Eļļains cepts sīpols padara kotletes sulīgākas, dod labu garšu un – zināmā mērā piešķir apjomu.

Pievienojiet neapstrādātus kartupeļus, kas sasmalcināti caur gaļas mašīnu. Lai gan dažas mājsaimnieces pievieno vārītas piparmētras – interesanta alternatīva. galvenais, nedaudz – citādi sanāks auzas.

Cik daudz? Maltās gaļas ne vairāk kā 10-15% no svara – vai līdz 20%.

Tie pievieno līdz 30-40% maizes, jā – bet kartupeļus vajag mazāk: citādi kotletes būs plakanas. Maize uzsūc gaļas sulu, saplūst maltajā gaļā ar gaļu, tas nedos tādu efektu.

Ļoti gardas brokastis no lavaša; Viss būs gatavs jau 10 minūtēs un ģimene sajūsmā

Tomēr pati svarīgākā sastāvdaļa ir pēdējā, un vienlaikus tā ir visvienkāršākā, bet nez kāpēc daudzi par to aizmirst!

 

Šķir otru lapu, lai lasītu tālāk un uzzinātu galveno sastāvdaļu

Leave a Comment