Kuras ierīces jūsu mājās “zog” visvairāk elektrības, pat tad, ja ir izslēgtas

5. vieta – Veļasmašīna (gaidīšanas režīmā)

Patēriņš: 3-5 W stundā. Tas ir kaut kas, ko es negaidīju. Mana uzticamā veļasmašīna “Bosch” stāv zem kāpnēm. Tā vienmēr ir pieslēgta rozetei, jo katru reizi ir neērti to pieslēgt pie strāvas. Šādi tā arī “neguļ”, bet paņem savus 4 vatus. Gada laikā – pat 35 kilovatstundas jeb vairāk nekā 3 eiro. Kā labā? Pogas labā, kas iedegas.

3. vieta – ūdens sildītājs (katls)

Patēriņš: 1000-3000 W uzsilstot. Man ir 80 litru ūdens sildītājs “Ariston”. Novēroju: ja ūdens ir auksts, tas uzsilst gandrīz pusotras stundas laikā, paņemot apmēram 2 kilovatus. Temperatūras uzturēšanas režīmā tas aizņem mazāk, bet joprojām apmēram 50 vatus. Mēnesī – 120-180 kilovatstundas – naudas izteiksmē tas ir 11-17 eiro. Ja vasarā vēl kaut kā, bet ziemā bez silta ūdens neiztikt.

2. vieta – elektriskā grīda (siltā grīda)

Patēriņš: 100-300 W uz kvadrātmetru. Siltā grīda ir lieliska. Gan kājām, gan dvēselei. Bet cena par komfortu nav maza. Manā virtuvē tā ir ieslēgta gandrīz visu laiku, īpaši no novembra līdz martam. Grīdas platība ir 5 kvadrātmetri, kas vidēji ir 120 vati uz kvadrātmetru. Kopā: 600 vati stundā. Mēnesī – 450 kilovatstundas, kas ir aptuveni 40 eiro. Skaistums prasa savu.

Lasi vēl: Turpmāk Latvijas fotoradari pildīs pastiprināti konkrētās funkcijas, lai ”ķertu” pārkāpējus

1. vieta – Elektriskā plīts

Patēriņš: 1000-4000 W darbības laikā. Šeit tā ir, “rijības karaliene”. Kad vāru zupu, viens deglis patērē 1,5 kilovatus. Un, ja ieslēdzu cepeškrāsni pīrāgu cepšanai, tad uzreiz 3–3,5 kilovati. Ēdienu gatavošana uz elektriskās plīts mēnesī patērē vidēji 70-100 kilovatstundas – tas ir vismaz 6-9 eiro. Un, ja jūs uzaicināt viesus vai ir brīvdienas, elektrības rēķins aug kā rauga mīkla.

Ja tev šis raksts šķita interesants, atzīmē to ar “patīk” un dalies ar draugiem sociālajos tīklos. Būsim priecīgi arī par taviem komentāriem!