Kļava un kastaņi
Daudzi cilvēki zina, ka šie lielie koki ne pārāk labi panes konkurenci. Ziedi un labība, piemēram, dārzeņi, neaugs zem to lielajiem vainagiem. Tāpēc tiem ir nepieciešams daudz vietas. Tomēr, ja jūs neplānojat stādīt smaržīgu dārzu, tad šādi koki vietnē izskatīsies ļoti skaisti, it īpaši, kad tie aug.
Fakts ir tāds, ka šie koki izdala daudz toksisku vielu, kas ietekmēs blakus esošos augus un pat krūmus. Tas novērsīs sēklu dīgšanu nākotnē, un pat zāle var augt negribīgi. Šie divi augi radīs arī ēnu, kas nav piemērota visiem ziediem. Bioloģiskā daudzveidība tiks ievērojami samazināta apgabalā, kurā tā aug.
Cilvēkiem tie ir pilnīgi droši un pat otrādi. Kļava ir ārkārtīgi labvēlīgs augs, tas mazina nogurumu un palīdz piepildīties ar enerģiju. Un cik brīnišķīgi ir klausīties koku galotņu šalkoņu vējā.
Efeja un paparde
Vēl viens augu pāris, kas nav labākie kaimiņi, ir efeja un paparde. Dārzkopībā nekad nav ieteicams tos stādīt dažādos nokarenos podos. Jo to dzinumi un saknes sāk iekļūt citos augos un nodarīt tiem kaitējumu. Arī efeja ložņā pa zemi, paņemot lielu daudzumu mitruma no citiem augiem.
Tās dzinumus labāk virzīt gar jumtu un sienām, taču arī tie ik pa laikam būs jālabo, lai saglabātu skaistu izskatu. Efeja ir ārkārtīgi agresīvs vīteņaugs, kas galu galā veidos lielus pudurus un bloķēs gaismu, kas citiem augiem nepieciešama fotosintēzei, ja tā netiek kopta.
Bet papardes arī paņem daudz mitruma no augsnes, tām vajag ēnu un telpu. Citi augi šādās vietās var nelabprāt iesakņoties. arī paparde saulē jutīsies neērti.
Augu mijiedarbība ir sarežģīta lieta, un ir vērts izpētīt visus atsevišķu ziedu un pat kultūraugu plusus un mīnusus, pirms veidojat no tiem ziedu kompozīcijas savā vasarnīcā. Pareizas ekosistēmas izveide ir skaista dārza atslēga, kas var augt daudzus gadus.
Daba ir pilna ar noslēpumiem un parādībām, kas jāņem vērā, lai augi justos ērti un priecētu ikvienu, kas tos vēlas apbrīnot. Pareiza un pakāpeniska pieeja arī palīdzēs ietaupīt laiku, rūpējoties par augiem un kultūraugiem, mēslojot un aizsargājot ziedus no kaitēkļiem nākotnē.
Tevi noteikti interesēs
- Populārais mūziķis Markus Riva pirmo reizi publiski atklājis par sevi līdz šim nezināmu faktuby Laura Blūma
- Ko ķīniešu zemnieki liek dobēs, stādot kartupeļus – recepte, kuru nekad nerādīs televīzijāby Anete Vītola
- Zāģskaidas kļūs vēl noderīgākas – pieredzējuši dārznieki pastāstīja, ko tām pievienotby Anete Vītola