Var paņemt pa pus ēdamkarotes superfosfāta un kālija hlorīda, samaisīt tos un apkaisīt ķiploku dobes.
Var laistīt ar mēslojuma šķīdumu. Lai to sagatavotu 10 litros ūdens izšķīdina tējkaroti kālija monofosfāta. Vakarpusē apstrādājiet ķiplokus ar šo šķīdumu, izmantojot smidzinātāju.
Ar ko barot sīpolus jūnijā
Tāpat kā ķiplokus, arī sīpolus jūnija vidū var barot ar superfosfātu un kālija hlorīdu. Labāk ir izmantot mēslošanas līdzekļa ūdens šķīdumu. Jūnija sākumā sīpolus var mēslot ar slāpekli. Piemēroti ir urīnviela. Vienam spainim ūdens jāizmanto karote mēslojuma.
Lai pabarotu sīpolus ar kāliju, var izmantot koksnes pelnus, kas satur šo elementu lielā daudzumā.
Izšķīdiniet vienu litru burku pelnu 10 litros ūdens un ar šo šķīdumu laistiet sīpolus un ķiplokus. Šāda barošana noteikti dos spēku augšanai – ķiploku un sīpolu galviņas izaugs lielas.
Pelnu uzlējuma vietā var izmantot kālija sulfātu – šim nolūkam 25 g mēslojuma izšķīdina 10 litros ūdens un laista augus.
Izmantojot šo vienkāršos līdzekļus, kuri ir iegādājami teju jebkurā dārzkopības veikalā, vai arī sarūpējām mājās, jūs iegūsiet patiešām izcili lielu un skaistu sīpolu un ķiploku ražu. Galvenais atcerēties, ka ar šķidrajiem mēslojumiem augus apstrādāt vislabāk agri no rīta, jo īpaši gadījumos, kad ir karsts.
Arī interesanti: Vai kartupeļiem ir jāgriež nost ziedi, un kāpēc to darīt?
Tevi noteikti interesēs
- Kā pagatavot ļoti sulīgas un aromātiskas kotletes: drauga mamma iedeva foršu receptiby Laura Blūma
- Ziemai teiksim atā – Latvijas sinoptiķi sniedz pirmo februāra prognoziby Sandra Ločmele
- Es vairs nevalkāju ”humpalu” drēbes no lietoto apģērbu veikaliem. Visu bez vilcināšanās izmetu – tūlīt izskaidrošu, kādēļby Sandra Ločmele