Laistiet zem saknes un izsmidziniet uz lapām – visu ziemu uz istabas augiem nebūs ne kaites, ne kaitēkļu

Kā zina ikviens, kam ir vismaz viens istabas zieds, augus var sabojāt kaitēkļi vai tie var sākt pūt. Kā tikt galā ar šīm nepatikšanām? Pastāstīsim par lielisku problēmu risinājumu.

Izrādās, ka šādās situācijās var palīdzēt visparastākie… atkritumi! Nu, kā gan citādi nosaukt sīpolu mizas, kuras parasti tiek izmestas atkritumu konteinerā? Precīzāk, telpaugu aizsardzībai ir vērts izmantot nevis pašas mizas, bet gan no tām pagatavoto novārījumu.

Līdzekļu sagatavošana

No sīpoliem atdalītās mizas centieties neizmest vairākus mēnešus, lai uzkrātu pietiekamu nepieciešamo izejvielu daudzumu. Jums būs vajadzīgas apmēram divas trešdaļas no litra burkas sīpolu sēnalu.

Sīpola mizas ieliek burkā, pārlej ar verdošu ūdeni un aizver vāciņu, pēc tam vari droši aizmirst par to vismaz uz 12 stundām. Šajā laikā vāku nedrīkst atvērt burkas saturu. Visērtāk līdzekļa gatavošanas procesu sākt vakarā, lai līdz rītam viss būtu gatavs.

Pēc norādītā laika šķidrumu no burciņas caur marli pārtecina un pārlej lielā traukā, lai to varētu atšķaidīt ar ūdeni. Attiecība ir viena daļa sīpolu novārījuma un divas daļas ūdens.

Tas arī ir viss: jūs varat droši izmantot sastāvu augu laistīšanai zem saknēm vai apsmidzināšanai. Rezultātā jūs varēsiet pasargāt ziedus no sakņu puves un dažādiem kaitēkļiem.

Metodes efektivitāte ir saistīta ar sīpolu miziņu sastāvu, kas ietver fitoncīdus. Tās ir bioloģiski aktīvas vielas, kas novērš kaitīgo mikroorganismu augšanu un attīstību. Tāpēc līdzekļi, kuru pamatā ir sīpolu mizas, kalpo kā telpaugu un stādu sēnīšu un baktēriju izplatības profilakse.

Noteikti izmēģiniet šo pavisam vienkāršo līdzekli, kas palīdzēs jūsu augiem izskatīties lieliski.

 

 

 

 

Leave a Comment