Laistu zemenes aprīlī tikai ar šo šķīdumu. Ogas ir lielas un garšīgas

Pavasarī es mēsloju zemenes, lai augam būtu pietiekami daudz barības vielu labai krūmu augšanai un augļu veidošanai.

Ir ļoti svarīgi, lai zemenes vispirms saņemtu slāpekli, pēc tam fosforu, kāliju un mikroelementus. Galu galā augsnē ne vienmēr ir pietiekami daudz bora, sēra, dzelzs, mangāna un citu mikroelementu. Un augam šīs vielas ir vajadzīgas nelielās devās.

Tāpēc jau trešo gadu es laistu savas zemenes ar šo līdzekli. Bet izstaigāsim visu pēc kārtas. Marta beigās es jau esmu zem krūmiem ievadījusi amonija nitrātu, lai augam būtu pietiekami daudz slāpekļa. Un tagad tiem dakšaugiem, kuri tikai pirmo reizi šosezon ieradās uz vasarnīcu, jau ir vērts ienest slāpekļa mēslojumu.

Un tagad es pāriešu pie tā mēslojuma, ar kuru es zemenes laistīju vienu reizi. Tas ir borofoska. Borofoskas sastāvā ir fosfors, kālijs, kalcijs, magnijs un bors.

Negaidiet pavasari – ko tautas zīmes saka par snigšanu aprīļa mēnesī

Tas ir ļoti svarīgi, jo zemeņu bagātīgai ziedēšanai nepieciešams bors. Arī fosfors un kālijs ietekmē ne tikai ziedēšanu, bet arī sakņu sistēmas un krūmu augšanu. Arī kalcijs un magnijs ir nepieciešami līdzsvarotai krūmu attīstībai.

Lasi vēl: Kā kopt pelargonijas: pieredzējušu puķu audzētāju padomi

Litrā karsta ūdens atšķaidīju 1 ēd.k. borofoskas, samaisīju. Svarīgi, lai granulas izšķīst. Tad šo litru mēslojuma ieleju 10 litru spainī ar ūdeni. Zem pieauguša krūma ieleju 1 litru, bet zem maziem krūmiem, kurus stādīju rudenī, ieleju 500 ml šī šķīduma.

Lasi vēl: 7 reizes lētāk nekā kūtsmēsli: es atradu mēslojumu, kas jau 3 gadus ļauj man no dobes novākt vairāk nekā 55 kg zemeņu

Uzreiz vēlos norādīt, ka borofoska granulas var lietot augsnē sausā veidā, bet, tā kā tās ir granulas, augsnē tās šķīst lēni, un nav zināms, kad krūmi saņems nepieciešamās vielas. Bet šķidrā veidā vielas ir augiem viegli pieejamas.