Latviešu dziedātājs Reinis Sējāns dalās ar to, kurš jautājums viņam sagādā vislielākās sāpes. Reinis atklāti pauž savu nostāju — viņaprāt, tas ir viens no nepiemērotākajiem jautājumiem, ko kādam uzdot.
Reinis un Maija Sējāni pagājušajā gadā kļuva par meitiņas Elzas vecākiem. Kad viņi viesojās kanāla STV Pirmā! sarunu raidījumā “Divi vienā”, Kristīne Virsnīte jautāja, kā viņi agrāk tika galā ar bieži uzdoto jautājumu – kad ģimenē sagaidāms pieaugums.
Reinis raidījumā dalās savā viedoklī, uzsverot, ka šādu jautājumu labāk nekad neuzdot. Viņš norāda, ka iemesli, kāpēc kādam nav bērniņa, var būt ļoti dažādi un sāpīgi. Ja cilvēks ļoti vēlas bērnu, bet tas nav iespējams, šāds jautājums var radīt milzīgas emocionālas sāpes. “Nevajag šādi rīkoties,” Reinis aicina skatītājus.
Kādēļ gan tik asi?
Reinis un Maija stāsta, ka, audzinot meitu, viņi viens otrā atklājuši jau esošās īpašības jaunā gaismā. Maija īpaši novērtē Reiņa mīlestību, rūpes un uzmanību pret meitiņu. Reinis savukārt atzīst, ka, kļūstot par vecāku, rodas spēcīga atbildības sajūta — viss fokuss vērsts uz bērnu, un jebkura problēma tiek risināta, domājot par mazā cilvēka labklājību, vienlaikus atmetot liekas rūpes un koncentrējoties uz svarīgāko.
Maija atzīst, ka Reinis, audzinot meitu, ir kļuvis daudz pacietīgāks, mācoties šo īpašību caur meitas nepacietību. Reinis piekrīt, sakot, ka pacietību vienmēr centies apgūt no sava tēva, kurš ir izcils piemērs, kā saglabāt mieru un vēsu prātu jebkurā situācijā. Runājot par Maiju, Reinis uzsver, ka viņas rūpes un dabiskais talants būt mammai viņam sniedza lielu mieru.
Lasi vēl: Aizsaulē devies vērienīgs aktieris, kurš iedvesmoja simtiem cilvēku
Lai gan meita bija pirmais zīdainis, ko viņš jebkad turējis rokās, viņš pilnībā uzticējās Maijas pieredzei un zināšanām, jo viņa jau iepriekš daudz darbojusies ar bērniem un apguvusi visas praktiskās prasmes.
Maija atzīst, ka, kļūstot par vecākiem vēlāk, viņiem bija iespēja nostabilizēt savas karjeras un novērot citu pieredzi. Viņa izjūt līdzjūtību pret vecākiem, kuri pirmajos bērna dzīves gados pilnībā zaudē saikni ar sevi, aizmirstot par savām vajadzībām. Viņasprāt, ir svarīgi atlicināt laiku arī sev – ceļošanai, atpūtai un rūpēm par sevi, piemēram, apmeklējot baseinu, frizieri vai manikīru.