Latvijas iedzīvotāju biežākais budžeta plānošanas veids: izdzīvot ar atlikušo naudu pēc rēķinu nomaksas

Lielākā daļa Latvijas iedzīvotāju jeb 73% kā galveno sava budžeta plānošanas veidu izmanto dzīvošanu ar to naudu, kas ir palikusi pāri pēc visu rēķinu un obligāto maksājumu veikšanas, liecina Ferratum Bank aptaujas dati par budžeta plānošanu mūsu valsts iedzīvotāju vidū.

Krietni mazāk (12%) šim mērķim izmanto Excel tabulu vai lapiņu, kurā sarēķina ieņēmumus un izdevumus, 3% lieto mobilo aplikāciju, bet 2% no mūsu valstī dzīvojošajiem cilvēkiem – katrai vajadzībai paredzētos finanšu līdzekļus saliek konkrētajam mērķim paredzētās aploksnēs. Savukārt 5% respondentu atzīst, ka nerēķina līdzi saviem tēriņiem.

Kā biežākos iemeslus tam, ka nauda mēneša beigās pietrūkst, aptaujātie Latvijas iedzīvotāji min ģimenes mainīgās vajadzības (41%), biežus ārsta apmeklējumus (11%), neregulārus ienākumus (9%) un spontānus pirkumus, no kuriem grūti atteikties (9%), izdevumu neplānošanu (7%), kā arī pēkšņas atlaižu kampaņas (2%) un izklaides pasākumus (2%).

Taujāti par attieksmi pret budžeta plānošanu kopumā, teju puse jeb 48% respondentu atklāja, ka viņi labprāt to dara, taču esot ļoti grūti noturēties noteiktajās ieņēmumu un izdevumu sabalansēšanas robežās. Nedaudz vairāk nekā piektā daļa (22%) atzina, ka vienmēr plāno savus tēriņus, 10% atklāja, ka to nedara, jo tāpat pietiekot tikai pamata vajadzībām, 8% to īsteno tikai tajās reizēs, kad saņem kādus neplānotus papildu ienākumus, bet 4% norādīja, ka pašlaik to nedara, bet ir apņēmības pilni to sākt jau tuvākajā laikā.

Par aptauju

Ferratum Bank Latvijas iedzīvotāju krāšanas paradumu aptauja tika veikta 2018. gada jūlijā un tajā piedalījās 540 mūsu valstī dzīvojošie cilvēki.

Iesaki šo rakstu citiem!

Leave a Comment