“Jau vēsturiski ir novērots, ka izmaiņas sākumā skar Londonu, bet pēc tam virzās uz pārējām Apvienotās Karalistes pilsētām. Galvaspilsētā jau pašlaik novērojams, ka cenu kāpums ir daudz mazāks kā citviet valstī.”
Šādas izmaiņas cenās var pakļaut riskam vairākus tūkstošus nesenos nekustamo īpašumu pircējus. Kopš 1989. gada aptuveni sešus gadu garumā nekustamo īpašumu cenas bija kritušās par 37%.
Saskaņā ar profesora Češīra sacīto, reālo ienākumu kritums, kad algas nespēj tikt līdzi inflācijas līmenim, visticamākais, ka atspoguļosies nekustamo īpašumu cenās. Pagājušajā mēnesī inflācija sasniedza 2,9 %, kamēr reālie ienākumi iedzīvotājiem auga vien par 2,1%.
Nekustamo īpašumu aģenti un citi speciālisti apgalvo, ka nekustamo īpašumu tirgus turpmāk turīgāko ļaužu kabatām radījuši nopietnus zaudējumus.
Profesors Kristians Hilbers no Londonas Ekonomikas skolas arī brīdināja: “Ja Brexit izraisīs ekonomisko lejupslīdi vai arī lēnu augšupeju, tad diemžēl ilgstoša un smaga lejupslīde valstī ir daudz iespējamāka par īsu un vieglu lejupslīdi.”
Hipotekāro kredītu aizdevēji ziņojuši, ka šomēnes nekustamo īpašumu tirgū novērojama stagnācija.
Tevi noteikti interesēs
- Vācu aitu suns rēja uz metāla lūku ielas vidū; tikai tad kad lūka tika atvērta, garāmgājēji visu saprata
- Znots Valdis pieprasīja naudu par degvielu, es toties piestādīju rēķinu par zupu un naktsmājām
- Atgādinājums tiem, kuri bieži dodas uz Lietuvu ar auto: “Pārkāpjot konkrētos satiksmes noteikumus, sods 140 eiro”
- Tas skars daudzus: Latvijas lielākā banka maina pieeju un ir gatava pievērsties klientu “maciņiem”
- Iespējams visus autovadītājus gaida izmaiņas: Latvijā vēlas ieviest jaunu noteikumu attiecībā uz ceļu pārkāpumiem
- VSAA atklāj kā nodrošināt, lai tavu uzkrāto naudu varētu saņemt tuvinieki: svarīgs atgādinājums ikvienam






