Ziema būs gara un auksta, ja koki līdz novembra beigām vēl nebūs paspējuši nomest lapas, bet, ja tie pilnībā nometīs segu, tas nozīmē, ka ziema būs samērā silta.
Tautas ticējums vēsta, ka sniegs nenokritīs līdz 19. decembrim, ja zeme nesasals līdz 21. novembrim.
Saskaņā ar zīmēm sēņu un ogu nākamajā gadā būs ļoti daudz, ja 24. novembrī debesīs būs daudz zvaigžņu. Pēc paražām šajā dienā vāra tēju no žāvētām ogām, lai šī zīme piepildītos.
Maija beigas būs mākoņainas un lietainas, ja 27. novembrī būs mākoņains vai snigs. Saskaņā ar tautas pareģojumiem lietus šajā dienā sola bagātīgu kviešu ražu, bet salnas – bagātīgu auzu ražu.
Laikapstākļus nākamajai ziemai pareģoja arī 30. novembrī, kas tiek dēvēta par Gregora dienu. Ja šajā dienā ir sals, tā ir droša zīme, ka ziema būs barga.
Lasi vēl: Kāpēc nedrīkst sveicināties pāri slieksnim: sena zīme vai psiholoģisks triks
Kopumā laikapstākļi novembrī ir mainīgi – temperatūras svārstības ir diezgan biežas, turklāt globālās klimata pārmaiņas ir izdarījušas savas korekcijas laikapstākļos, tāpēc vienā un tajā pašā mēneša dienā dažkārt ir pilnīgi pretējas zīles.
Nedēļas vidū, ciklonam saglabājoties, debesīs pārsvarā būs mākoņi. Otrdien vietām uzlīs, bet trešdien lietus skars jau plašāku teritoriju.
Dienvidrietumu vējš būs lēns līdz mērens, brāzmās sasniedzot 15–16 m/s. Gaisa temperatūra naktīs pazemināsies līdz +3…+8 grādiem, bet Kurzemes piekrastē būs siltāks. Dienās temperatūra sasniegs +8…+12 grādus.
Nedēļas beigās ciklona pastiprināšanās dēļ laikapstākļi kļūs vēl nelabvēlīgāki. Daudzviet līs, un nedēļas izskaņā iespējams pirmais sniegs, kas vietām varētu būt slapjš vai pat veidot sniega segu. Arī vējš kļūs stiprāks un brāzmains visā Latvijā.