ka šie kukaiņi pārnēsā daudz baktēriju, kas var radīt nopietnus draudus tavai veselībai.
Un ne tikai tas – muša gandrīz vienmēr uzvemj uz ēdiena, kad nolaižas uz tā.
Mušas pārnēsā vidēji 200 dažādu kaitīgu baktēriju paveidus, dažādo netīro virsmu dēļ, uz kurām tās mēdz nolaisties, piemēram, pūstošs ēdiens un fekālijas.
Uz mušas kājiņām ir tūkstošiem sīku matiņu, pie kuriem baktērijas var viegli pieķerties, un pēc tam nonākt uz tava ēdiena, ja muša uz tā nolaidīsies.
“Mušām jāpieskaras tavam ēdienam tikai uz sekundi ar šiem matiņiem, lai pārnestu uz tā visas nejaukās baktērijas, ko tās pārnēsā,” stāsta etimologs Rons Harisons.
Lasi vēl: Lūk, iemesls, kāpēc neizmest olu čaumalas: ar tām var radikāli uzlabot veselību!
“Mušas var pārnēsāt arī bīstamas lipīgas slimības, tādas kā holēra, dizentērija un tīfs, tāpēc labāk, ja tu izvairīsies ēst kaut ko, uz kā bijusi nolaidusies muša.”
Un ņem vērā arī to, ka muša tavu maltīti, visticamāk, arī apvems. Šie kukaiņi nespēj košļāt, tāpēc izšļāc gremošanas enzīmus uz ēdiena, pirms to ēd.
Tāpēc nākamreiz, kad muša nolaižas uz tava ēdiena, vislabāk ir noņemt no daļu, kam muša tikusi pieskārusies, un izmest to.
Avots: dailymail.co.uk
Tevi noteikti interesēs
- Vienkāršs augu barošanas veids – pieredzējuši eksperti atklāj metodi, kas neprasa piepūliby Anete Vītola
- Manu viesu iecienītākā uzkoda, kas tiek apēsta uzreiz. To var pagatavot ātri un ļoti viegli (recepte, kad viesi ir pie sliekšņa)by Jeļena Kuzmenko
- Veģetārais steiks ar čimičuri mērci – garšīga ziedkāposta ēdiena recepteby Anete Vītola