Lūk, ko es lieku ūdenī lēnprātīgiem spraudeņiem – 2 dienu laikā tie piepilda glāzi ar pūkainām saknēm

Kā iesakņot pat kaprīzākos spraudeņus, kas mēnešiem ilgi atrodas ūdenī vai pat sāk pūt? Pieredzējusī floriste dalās ar vienkāršu ieteikumu.

Pēc viņas teiktā, sakņošanās procesā jebkurš augs izdala fitohormonus un bioloģiski aktīvas vielas, kas stimulē sakņu veidošanos. Viena no tām ir augšanas hormons auksīns.

Tas ir atbildīgs par šūnu dalīšanos un sakņu sistēmas iesūcas matiņu attīstību. Tas ir labi pazīstamā sakņošanās līdzekļa “Kornevin” pamatā.

Ir augi, kas iesakņojas nākamajā dienā pēc iestādīšanas ūdenī. Tie uzreiz izaug saknes un piepilda ūdeni ar stimulējošiem hormoniem. Ja “lēnprātīgo” spraudeņu iestādīsiet glāzē ar šādu augu, ar hormoniem piesātinātais ūdens to ātri virzīs sakņoties.

Lasi vēl: Sinepes avenēm – lielisks bagātīgas ražas noslēpums; kļūda, kas atņem jums ogas + mana pārbaudītā metode

Viens no šādiem sakņu veidošanās “iniciatoriem” ir labi pazīstamais “padomju” zieds hlorofils, kas mūsdienās joprojām ir gandrīz katrā mājā. Jebkurš “lēnprātīgais” augs blakus hlorofilam ātri vien dos saknes.

Paņemiet hlorofila mazuli vai zariņu, iestādiet to glāzē ar ūdeni un iestādiet tur grūti iesakņojušos spraudeņus. Gatavs! Pirms jūs to pamanīsiet, tasīte būs pilna ar saknēm!

Lasi vēl: Veca saplēsta zeķe ir jūsu uzticamais aizsargs pret skudrām un laputīm: aizmirstiet par ķimikālijām

“Un sulīgi hlorofīti labi notur arī citus augus ūdenī un neļauj tiem izkrist no krūzes. Un, pateicoties daudzām lapām, tie uztur kaimiņus ērti mitrus. Kopējais ieguvums!” – uzsver floriste.

Ar īpašiem vārdiem pie Guntara Rača vērsies komponists Maestro Raimonds Pauls