Maijā noteikti mēsloju ķiplokus ar “zelta” mēslojumu. Vairs nedzeltē un aug kā uz rauga

 

Kā pagatavot “zelta” maisījumu

Viss ir vienkārši. Jums būs nepieciešams:

10 grami sausā rauga (tas ir viens standarta paciņa),

2 ēdamkarotes cukura,

10 litri silta, bet ne karsta ūdens (aptuveni 30–35 grādi),

Un visu to kārtīgi samaisa un atstāj uz 5–6 stundām, lai ievilktos.
Viss! Mēslojums gatavs. Es parasti agri no rīta sagatavoju šo “šķidrumu”, un līdz pusdienām jau eju pa gultām. Laistu pie saknēm ar laistīšanas kannu. Centos nepieskarties lapām, tas nav nepieciešams. Pēc laistīšanas – obligāti rakšana, lai gaiss nonāk pie saknēm.

Un zināt, kas notiek? Jau pēc 4–5 dienām ķiploks pārveidojas! Tā it kā pamostas, pārstāj dzeltēt, zaļumi aug uz augšu, sulīgi, blīvi. Saknes kļūst stiprākas, un visa enerģija iet uz galviņu.

Cik bieži var laistīt ar šo šķīdumu?

Es dodu raugu tikai vienu reizi maija vidū, kad ķiploks sāk uzkrāt spēku. Vēlāk tam vairs nav jēgas, jo sākas galviņas veidošanās, un tur vajag citus elementus. Bet! Vienu reizi, un efekts saglabājas visam sezonai. Pārbaudīts ne tikai man. Mani kaimiņi jau visi pārgājuši uz šo mēslojumu. Un agrāk viņi smējās.

P.S. … Ne tikai ķiplokiem raugs patīk. Gurķiem, cukini, pat zemenēm! Bet par to citreiz.

Ja vasara ir auksta

Ir gadījumi, kad pavasaris šķiet silts, bet tad pēkšņi aukstums. Un ķiploks palēnina augšanu. Šeit tieši rauga mēslojums palīdz kā stimulators. Tas aktivizē procesus saknē, augs ātrāk pielāgojas un vieglāk panes temperatūras svārstības.

Tieši tādos gados es esmu īpaši priecīga, ka zinu par “zelta” mēslojumu.

Tātad, kāds ir viss noslēpums? Noslēpums ir vienkāršs — pareizi dot to, kas augam pietrūkst vissvarīgākajā brīdī. Pavasarī ķiploks nepieciešams ne tikai slāpeklim, bet “dzīvam” mēslojumam ar mikroorganismiem, siltumu un dzinējspēku augšanai. Un raugs, kā tas var šķist dīvaini, tieši to arī sniedz.

Lasi vēl: No 5. līdz 11. maijam: Trīs svarīgi soļi, kas izmainīs jūsu dzīvi

Ne ķīmija, ne dārgi mēslojumi, bet tas, kas jums, iespējams, ir jūsu virtuves skapītī. Tā, draugi. Katru pavasari es baroju savus ķiplokus ar “zelta” mēslojumu. Un viņi man atdod divtik.