Maijā siltumnīcā lieku plastmasas pudeles ar ūdeni, bet ne laistīšanai – stāstu kāpēc tā daru

Temperatūra siltumnīcā nemainīgi saglabājas par diviem līdz trim grādiem augstāka nekā iepriekš. Atšķirība ir neliela, bet izšķiroša. Īpaši stādiem. Tomātu stādi šogad jūtas lieliski. Neviens stāds nav novītis, pat tie, kas atrodas tuvāk siltumnīcas durvīm.

Un pats galvenais, tas viss bez elektrības. Bez rozetēm, pagarinātājiem un citiem sarežģījumiem. Šādi mēnesī varu ietaupīt pat vairāk nekā 15 eiro, ja maijs ir vēss. Arī ūdens netiek tērēts. Tas ir noslēgts pudelēs un neiztvaiko. Nekas nepil, neizplūst un nepaliek zils. Tas ir tā vērts! Reizi mēnesī es vienkārši notīru putekļus no pudeļu vāciņiem un viss.

Un nav vajadzīgas visādas sistēmas ar caurulēm, ventilatoriem, “viedās siltumnīcas” ar Wi-Fi un lietotni tālrunī. Pusei iedzīvotāju mūsu ciematā nav interneta pieslēguma, bet plastmasas pudeles ir visiem.

Starp citu, mēģināju siltumnīcā ievietot ne tikai ūdeni. Veicu eksperimentu – piepildīju pudeli ar smiltīm. Tas arī darbojas, bet sliktāk. Smiltis uzsilst, bet pārāk ātri izdala siltumu. Ūdens šajā ziņā ir zelta vērts – darbojas gluži kā baterija!

Lasi vēl: Aukstais laiks nesteidzas doties prom: Meteorologi nosauca datumus, kad var stādīt stādus

Autovadītāju kļūdas, kas patiesībā bojā logu tīrāmās lāpstiņas – kā no tām izvairīties

Tas ir īpaši svarīgi pavasarī. Tieši maijā temperatūras svārstības ir visdramatiskākās. Dienā līdz +25, bet naktī – tikai +2. Mums te bija tieši šāds gadījums no 26. uz 27. aprīli. Bez pudelēm visi stādi noteikti būtu apsaluši. Bet, kad no rīta ienācu siltumnīcā, tur bija karsts kā pirtī. Uz pudeļu vāciņiem sakrājies kondensāts, bet stādiņu lapas – dzīvas un veselas. Neviena nav ne sačokurojusies, ne palikusi zilgana.

Ja vietā, kur tu dzīvo, maijā arī mēdz aukstas naktis, izmēģini šo lielisko metodi. Tikai atceries, ka jāizmanto stingras pudeles bez plaisām. Un novieto tās tajā siltumnīcas vietā, kur dienas laikā ir visvairāk saules, tad arī naktī siltumnīcā būs silti.

Ja tev šis raksts noderēja, atzīmē to ar “patīk” un dalies sociālajos tīklos. Būsim pateicīgi arī par taviem komentāriem!