Māsas smalkā ballīte Mežaparka kafejnīcā līdz galām parādīja patieso situāciju ģimenē; Par notikušo radi vēl tagad runā ar nopūtu

Nataša paziņoja, ka nevarēs atnākt uz svinībām, bet izteica piedāvājumu uzdāvināt māsai to, ko viņa vēlēsies, un tad varēs uzskatīt, ka svinības ir nosvinētas. 

Māsa Daša skatījās uz viņu nesaprašanā, cenšoties izprast, kāpēc viņa pēkšņi atteicās ierasties uz viņas jubileju. Natašai speciālisti bija  aizlieguši tik daudz ko. Viņa nevar ēst gaļu, piena produktus tikai mazās devās, nedrīkst  ēst treknus un ceptus ēdienus… Un, protams, nedrīkstu lietot dažādus dzērienus.

“Tas nav šķērslis. Mēs varam dabūt tev sulu vai minerālūdeni un pagatavot, piemēram, “grieķu” salātus. Mums tik un tā būs augļu un dārzeņu šķēles.”

Man ir neērti, ka visi būs jāapgrūtina tikai manis dēļ, – Daša teica, joprojām šauboties par māsas piedāvājumu.

Vecāki tevi nav redzējuši sešus mēnešus, un mēs ar vīru esam tevi ļoti noilgojušies. Tu vispār reti vari pie mums tikt.

Daša dziļi nopūtās. Viņa nevēlējās atzīt, ka tas nebija saistīts ar laika trūkumu. Jā, laiks bija, taču galvenā problēma slēpās vecāku attieksmē pret viņu. Daša vienmēr bija jutusies lieka ģimenē. It kā viņa būtu bijusi eksperiments, uz kuru vecāki izmēģināja savas audzināšanas metodes, bet pēc tam pievērsās jaunākajai māsai, kurai tika visa mīlestība un uzmanība.

Bērnībā viņa to neapzinājās, jo tas izpaudās kā pastāvīgs spiediens rūpēties par jaunāko māsu un pakļauties viņai. Tā kā daudzās ģimenēs šāda izturēšanās pret vecāko bērnu bija izplatīta, Daša to neuzskatīja par problēmu. Taču, pieaugot, viņa saprata, ka tas nav tikai par rūpēm vai gatavošanos pieaugušai dzīvei.

Vecāki vienkārši mīlēja Natašu vairāk nekā viņu. Šobrīd vecāki pie viņas vērsās tikai tad, kad bija nepieciešama palīdzība. Vai tas būtu nauda, darbs vai kāds sarežģīts uzdevums – vienalga, viņi atcerējās Dašu tikai tad, kad bija vajadzīga palīdzīga roka.

Un, kad sāka runāt ar viņas māti vai tēvu, sarunas vienmēr ātri novirzījās uz Natašu. Ja runa būtu bijusi par kaut ko nenozīmīgu, piemēram, “es šodien sakārtoju mēteli skapī”, tas būtu saprotams. Taču viņi neinteresējās par Dašas dzīves svarīgajiem notikumiem, piemēram, kad viņa iepazinās ar labu puisi, gāja uz pirmo randiņu vai piedzīvoja nepatikšanas, no kurām viņu izglāba šis pats puisis.

Neinteresēja arī tas, ka institūtā bija jauns skolotājs, kurš sāka izturēties nevienlīdzīgi pret meitenēm. Vecākus neuztrauca tas, kā Daša kopā ar citiem studentiem cīnījās par skolotāja atstādināšanu, lai saglabātu savu nākotnes diplomu. Arī tad, kad viņai tika piedāvāta pastāvīga darba vieta uzņēmumā, kur viņa bija praksē, tas nešķita pietiekami svarīgi.

Taču tas, ka kāds svešinieks izteica komplimentu Natašai veikalā, bija tēma divu vai trīs dienu diskusijām. Nav brīnums, ka Daša izvairījās no sarunām ar vecākiem.

Bet viņa nevarēja to pateikt Natašai. Vēl jo vairāk tāpēc, ka, neraugoties uz vecāku attieksmi, māsa nekad neuzvedās kā “zelta bērns”.

Viņu starpā vienmēr valdīja miers un savstarpēja sapratne. Viņas nebija tās, kas mēģinātu nozagt viena otrai puisi, sabojāt lietas vai radīt citus konfliktus, kas bieži rodas starp māsām. Tomēr Nataša joprojām dzīvoja pie vecākiem, un, ja viņa gribēja redzēt māsu, tas nozīmēja, ka Dašai vajadzēs komunicēt arī ar vecākiem, kuri vienmēr runāja tikai par Natašu, pilnībā ignorējot Dašu un viņas dzīvi.

Taču atteikties no māsas jubilejas apmeklējuma viņa nevarēja, īpaši pēc tāda ielūguma. Tāpēc viņa nolēma doties un paciest pāris stundas vecāku sabiedrībā. Galu galā, dzimšanas dienā ir normāli runāt par jubilāru, ja aizmirst par radinieku uzvedību pārējā laikā. Tā viņa devās uz pilsētas otru pusi, meklējot kafejnīcu, kur tika rīkotas svinības. Kafejnīcas izvēle bija vecāku ideja.

Natašai nepatika trokšņainas vietas un cilvēku pūļi, taču vecāki vienmēr uzskatīja, ka mazas svinības ir zīme, ka cilvēkam nav draugu. Ja uzaicināto ir maz, tas nozīmē, ka viņš ir slikts cilvēks vai pārāk skops, lai svinētu pienācīgi. Šis, iespējams, bija vēl viens iemesls, kāpēc vecāki neuzskatīja Dašu par mīļu bērnu – viņai, tāpat kā viņas vīram, šķita normāli uzaicināt tikai tuvākos cilvēkus, ne vairāk kā desmit, un neorganizēt greznas svinības. Kad Daša ieradās, viesi tikko bija sākuši pulcēties.

Viņa sveicināja pazīstamos un, pieklājīgi mājot ar galvu nepazīstamajiem, devās meklēt māsu, lai pasniegtu dāvanu. Viņa atrada Natašu pagalmā, kur tā sarunājās ar vecākiem, palīdzot mātei izkraut ēdienus no mašīnas.

Kā noteikt, vai sargeņģelis ir tev blakus un raugās caur taviem logiem

Sveika, Daša, vai varētu palīdzēt? – māte uzrunāja. Dašai nācās palīdzēt ienest visus nepieciešamos ēdienus iekšā. Kad viss bija sakārtots, un dzimšanas dienas torte bija nolikta uz galda, viesi apsēdās, gaidot iespēju sākt ēst. Dāvanu izsniegšanas laikā Daša nepievērsa īpašu uzmanību tam, kas atrodas uz galdiem. Ja viņa būtu ievērojusi ko aizdomīgu, viņa būtu varējusi izlikties, ka atnākusi tikai apsveikt, un tad doties prom. Bet viņa neapskatījās. Un, kad viņa apsēdās pie galda, priekšā bija nolikts šķīvis ar ceptu gaļu un majonēzes salātiem.

Dvīņiem konflikta izlīgums, bet Jaunavām sarežģīti momenti; Dienas prognoze 13. oktobrim visām zīmēm

Kas tas ir? – viņa čukstus jautāja mātei, kura sēdēja blakus.

Vai neredzi? Ēdiens. Vistas gaļa ķiploku mērcē un Olivjē salāti. Vai tu esi aizmirsusi, kā izskatās normāls ēdiens?

Lasi vēl: Kādās stililīgas lietas beidzot jāizmet laukā

Es to nevaru ēst, mammu, – viņa mēģināja atbīdīt šķīvi, bet māte to neļāva.

Turpmākie notikumi pilnībā izmainīja visu! Notika negaidītais, par ko visi radinieki runāja vēl ilgi!

 

Šķir otru lapu, lai lasītu tālāk

Leave a Comment