“Rīta Panorāmā” viesojas Latvijā pazīstamais meteorologs Toms Bricis, kurš iepazīstina ar to, kādi laika apstākļi mūs sagaida šajā nedēļā un tuvākajās brīvdienās. Dažus šī prognoze iepriecinās, dažus – ne pārāk.
Pagājušajā nedēļā visbiezākā sniega kārta bija izveidojusies Vidzemē un Kurzemē. Un tieši par Kurzemi runājot, tas ir neparasti, jo tas ir Latvijas siltākais novads, tomēr tur sniega sega bija pat ap 15 cm.
Turpmākajās dienās sniegs kusīs visā Latvijā, un arī tas apledojums, kas izveidojies Latvijas austrumu daļā, šodien ap vakara pusi jau būs izkusis. Īstā ziema tomēr nepaspēja “iestartēties”, jo ar vidējo gaisa temperatūru zem nulles līdz šim ir bijušas tikai divas, trīs dienas, taču, lai oficiāli pasludinātu ziemas sākumu, ir nepieciešamas piecas diennaktis. Līdz ar to, pirmais ziemas mēģinājums ir sanācis visai neveikls, un arī skatoties tuvāko divu nedēļu prognozēs nekas neliecina par to, ka tāda īsta ziema varētu sākties.
Jau pirmdien dažviet Kurzemē būs ap +10 grādiem silts. Bet visu nedēļu gaisa temperatūra pavisam noteikti būs stabili virs 0 grādiem. Nedēļas pirmajā pusē dienā no +2 līdz +7 grādiem, Kurzemē – pat +10 grādi, nedēļas otrajā pusē nedaudz vēsāks – +1, +5, +6 grādi. Nedēļas nogalē naktīs var atgriezties neliels sals no -1 līdz -3 grādiem.
Lasi vēl: Zeme ar debesīm iet kopā: laika ziņu eksperts Toms Bricis pārsteidzis soctīklus ar ceturtdien filmētu video kādā no Latvijas novadiem
Pirmdien laiks gaidāms saulains, tomēr turpmākajā nedēļā atkal pelēcīgs, var būt smidzinošs lietus, dažviet iespējams slapjš sniegs, tomēr nekāda sniega sega neveidosies.Brīvdienās iespējams, ka termometra stabiņš nedaudz pazemināsies, un tad arī cerības uz nedaudz saulaināku laiku.
Visiem autoceļu dalībniekiem – ceļu apstākļi būs labi, uz ceļiem apledojums neveidosies, tomēr tas nemaina faktu, ka Latvijā no 1.decembra visām automašīnām jābūt aprīkotām ar ziemas riepām. Jā, arī tiem, kuri “izbrauc tikai brīvdienās” un “brauc reti”.
Šā brīža tuvākās prognozes liecina, ka ilgākā termiņš raugoties, arī decembra sākums izskatās silts un ziemas iestāšanās vai nu “nedraud” vai “nespīd”, kā nu no kura skatupunkta uz to var raudzīties.