Un tagad par mēslošanu. Kas augiem šobrīd visvairāk vajadzīgs? Kālijs. Tas atbild par ražu: galviņu lielumu, stiprību, garšas īpašībām. Vajadzīga neliela fosfora deva: imunitātei, sakņu veselībai. Bet nevar pārspīlēt, lai neizraisītu ķiploka agru izvēršanos ziedos. Ko vēl ir noderīgi pievienot? Kādas “vitamīnu piedevas”, kas stimulē augšanu un stiprina imunitāti.
Ar prasībām esam sapratuši. Tagad pārejam pie maisījuma gatavošanas. Ņemam 1 glāzi pelnu, izšķīdina siltā ūdenī un ļauj nostāvēties pa nakti. Pēc tam pievieno maisījumam 10 g kālija sulfāta un rūpīgi samaisa. Nelielā daudzumā siltā ūdenī izšķīdina 10 gabaliņus dzintarskābes tablešu, pievieno jau sagatavotajam maisījumam, papildina tilpumu līdz 10 litriem, kārtīgi samaisa un laista ķiplokus (var arī tieši pa lapām).
Lasi vēl: Lai zemenes varētu nest mājās spaiņiem katru dienu – laistiet tās ziedēšanas un augļu laikā
Mūsu maisījumā ir pietiekami kālija, neliela fosfora deva, kalcijs, dzintarskābe – dabīgs augšanas stimulators. Plus pelni normalizē augsnes skābumu, bet ķiploks ne īpaši mīl skābu augsni. Ko sagaidām? Lielu, gaļīgu, stipru ķiploku ar aromātiskiem un pikantiem daiviņām!
Tevi noteikti interesēs
- Nākamā apkures sezona rīdziniekiem varētu sagādāt nepatīkamu pārsteigumu: Rīgas siltums nāk klajā ar paziņojumuby Laura Blūma
- 4 pārbaudīti “tautas līdzekļi”, kas patīk jasmīniem – tie ziedēs kā balts mākonis: iesaka pieredzējuši dārzniekiby Laura Blūma
- Mans vīrs savu bankas karti katru dienu ietin folijā – tikai tagad sapratu kāpēc viņš tā daraby Sandra Ločmele