Katru mīklas gabalu noapaļojam un novietojam uz galda malas, pārklājam ar maisiņu vai vāku, lai mīkla neizžūtu.
Ņemam vienu mīklas bumbiņu, saplacinām un sarullējam ļoti plānā kārtiņā. Ja nepieciešams, galdu vai paklājiņu var nedaudz pārkaisīt ar miltiem. Mīkla dažviet var būt pat caurspīdīga. Slāņa biezumam jābūt 1-2 milimetri, ne vairāk.
Tad izrullēto mīklu ieziežam ar mīkstu sviestu. Viegli apkaisām ar miltiem. Pārlokām abas mīklas malas uz centru. Un atkal ieziežam ar sviestu un apkaisām ar miltiem.
Bet pēc tam salokām divas brīvās mīklas malas vienu virs otras. Sanāk plāksne, ko sarullējam kā konvertiņu, katru kārtu ieziežot ar sviestu.
Uz laiku sagatavi noliekam malā un izrullējam otru mīklas bumbiņu. Atkal apziežam ar sviestu, pārkaisām ar miltiem un izrullētās mīklas centrā liekam sagatavoto konvertiņu. No abām pusēm pārklājam ar mīklu, atkal iesmērējam ar sviestu, pārkaisām ar miltiem un veidojam kvadrātu.
To pašu darām ar atlikušajām sešām mīklas bumbiņām. Rezultātā iegūstam 4 biezus plāceņus.
Tagad katru plāceni izrullējam vēlreiz, lai tā apmērs dubultotos. Pēc tam šīs sagataves liekam pannā ar sviestu, pārklājam ar vāku un cepam uz lēnas uguns līdz tās kļūst zeltaini brūnas.
Tad katru plāceni apgriežam un apcepam no otras puses, arī zem slēgta vāka. Katra puse jācep aptuveni 5-7 minūtes. Gatavos plāceņus pārliekam uz šķīvja un vēl karstus ietaukojam ar sviestu.
Plāceņi sanāk ļoti garšīgi, mīksti un maigi. Iesaku tos ēst karstus. Tie ir ideāli piemēroti pie jebkura zivju vai gaļas ēdiena, bet manai mātei patīk šos plācenīšus baudīt kopā ar saldu tēju.
Dārgais lasītāj, iesakām arī tev izmēģināt šo nepārspējamo recepti un pacienāt draugus un tuviniekus. Liekam galvu ķīlā, ka viņi būs sajūsmā par šo pavārmākslas meistardarbu!