Ne katru dienu un ne katru otro: īstā mazgāšanās biežuma formula senioriem

Vai cilvēkiem pēc 60 ikdienas duša tiešām ir vajadzīga? Zinātnieki nāk klajā ar secinājumiem.

Vai tiešām jāmazgājas tikpat bieži kā jaunībā? Pēc 60 gadu vecuma āda mainās, un arī higiēnas rutīnai būtu jāpielāgojas. Pētījums piedāvā pārsteidzošu skatījumu.

Lai arī daudzi turas pie ikdienas mazgāšanās ieraduma, arvien biežāk izskan viedokļi, ka senioriem tas var nebūt nepieciešams. Kāda tad ir ekspertu nostāja? Aplūkosim jaunākos pētījumus un ieteikumus, kas palīdzēs izveidot piemērotu mazgāšanās rutīnu pēc 60.

Vai cilvēkam pēc 60 tiešām vajadzīga duša katru dienu? Iemesli pārdomāt ieradumus

Ar gadiem āda kļūst plānāka un sausāka. Tā vairs tik labi nepaliek mitrināta un aizsargāta. Tāpēc, ja mazgājamies pārāk bieži vai lietojam ļoti karstu ūdeni un spēcīgas ziepes, āda var kļūt vēl sausāka un kairināta. Tad tā var sākt niezt un plaisāt, un tāpēc vieglāk var parādīties dažādi ādas bojājumi.

Ādas speciālisti iesaka pārskatīt mazgāšanās biežumu, pielāgojot to savam dzīvesveidam un veselības stāvoklim. Svarīgs ir klimats, aktivitātes līmenis un arī mobilitāte. Dažreiz retāka mazgāšanās pat uzlabo ādas stāvokli — un tieši šajā gadījumā “mazāk” var nozīmēt “labāk”.

Cik bieži senioriem ieteicams mazgāties?

Eksperte Marija-Estelle Rū un citi speciālisti norāda, ka cilvēkiem pēc 60 gadu vecuma parasti pietiek ar dušu divas vai trīs reizes nedēļā. Galvenais ir atrast līdzsvaru starp tīrību un saudzīgu ādas kopšanu.

Tomēr tas nenozīmē, ka jāpārtrauc rūpīga higiēna. Ikdienā svarīgi kārtīgi kopt vietas, kur biežāk uzkrājas sviedri — piemēram, paduses, pēdas, kakls un seja. Tā mēs saglabājam gan tīrību, gan ādas labsajūtu.

Starp dušām svaigumu var uzturēt ar maigām salvetēm, mazgāšanas lupatiņu vai saudzīgu mazgāšanu pie izlietnes. Galvenais ir darīt to saudzīgi un regulāri. Patiesībā mana vecmāmiņa katru dienu atsvaidzinājās ar siltu, mitru lupatiņu, pat ja izlaida pilnu dušu. Viņa vienmēr izskatījās veselīga un nekādu problēmu nebija!

Atceries — nav viena pareiza atbilde visiem. Ja dzīvo aktīvu dzīvi vai esi karstā, mitrā vidē, ikdienas duša joprojām var būt nepieciešama. Svarīgākais ir ieklausīties savā ķermenī un pielāgot higiēnas paradumus savām vajadzībām un dzīves apstākļiem.

Taču svarīgāk par dušu biežumu ir tas, kādus mazgāšanas līdzekļus izvēlamies. Kā atrast tos, kas ir saudzīgi pret ādu, neizžāvē un nav pārlieku dārgi? Par to — nākamajā raksta daļā!

Šķir otru lapu, lai lasītu tālāk