Ne odi, ne mušiņas: tie mani apiet pa gabalu, un visa noslēpuma atslēga ir pavisam vienkārša

 

Krustnagliņa

Nepieciešamas tikai 5–8 šīs aromātiskās garšvielas. Ņem aptuveni 2 glāzes ūdens, ielej katlā un iemet krustnagliņas. Uzkarsē līdz vārīšanās temperatūrai un izslēdz. Ļauj ievilkties apmēram 2 stundas līdz pilnīgai atdzesēšanai.

Ar krustnagliņu novārījumu ieziež atklātās ķermeņa vietas vai izsmidzina uz drēbēm, apaviem un mantām. Odi neuzdrošinās pietuvoties, tiklīdz sajutīs krustnagliņu smaržu.

Kadiķis

Dažas svaigas kadiķa zariņus, iemestas ugunskurā, izdala aromātisku dūmu un ogles, kas atbaida visus odi un citus kukaiņus apkārtnē. Ja atrodaties mājās, var izmantot aromalampiņu un kadiķa ēterisko eļļu. 3–4 pilieni aizsargās jūsu māju no odiem vairākas stundas, ja lampu novietosiet uz palodzes.

Pļavas pelēkā vīgrieze

Ja jūsu dārzā aug rūgtā pelašķi, to var izmantot pret odiem tāpat kā čeremuhas lapas. Noplūciet dažus jaunos dzinumus, sasmalciniet plaukstās un iemasējiet rokās, kaklā un kājās. Pelašķu smarža lieliski atbaida gan odus, gan sīkos knišļus.

Zivju eļļa

Šis līdzeklis ir līdzīgs darvai pēc “smaržīguma”, taču odi no tā aizlido kā no uguns. Viss vienkārši — ieziežam zivju eļļu uz ādas un baudām dzīvi bez odiem. Ne visiem tas derēs, daudziem nepatīk šī smarža, bet, ja nav nekā cita pa rokai, derēs. Galvenais pēc tam kārtīgi nomazgāties, citādi vietā odiem jūs var sākt vajāt kaķi.

Vērmele

Odi nevar ciest vērmeles smaržu — gan īsto, ēdamo, gan viltus, kas bagātīgi aug Dienvidu reģionos. Tāpēc mežā, kur pilns ar odiem, centieties atpūsties vērmeles krūmos. Tad asinssūcēji jums traucēs daudz mazāk.

Ēteriskā citronu un greipfrūtu eļļa

Pāris pilieni šo eļļu, uzklāti uz ādas vai drēbēm, pasargās jūs no odiem vasaras vakaros. Taču nepārlieciet — neklājiet pārāk daudz eļļas, jo tīrā veidā tā var izraisīt ādas apsārtumu un kairinājumu.

Lasi vēl: Pabaro peonijas ar 1 karoti šī mēslojuma pirms ziedēšanas

Bet kā jūs paši aizsargājaties pret odiem?