Nepalaidiet šo laiku garām! Kad stādīt tomātus stādiem un kā to darīt pareizi

Tomātu stādu audzēšana ziemā ir lielisks veids, kā iegūt spēcīgus un veselīgus augus, kas ātrāk priecēs ar ražu.

Pateicoties agrai sējai, jūs varēsiet izaudzēt gan klasiskus, gan eksotiskus tomātu veidus, kas reti sastopami tirgū. Sniegsim soli pa solim izklāstītas instrukcijas un noderīgus padomus veiksmīgai tomātu audzēšanai no sēklām.

Kad labāk sēt tomātus stādiem ziemā

Optimālā laika izvēle tomātu sējai ir atkarīga no to nogatavošanās termiņa. Lai noteiktu ideālo laiku, jāņem vērā katras šķirnes īpašības. Agrās tomātu šķirnes nogatavojas 80-105 dienās no dīgšanas brīža. Vidēji nogatavojušies tomāti līdz pilnīgai gatavībai nogatavojas pēc 110-120 dienām. Vēlīnās nogatavošanās tomāti nogatavojas visilgāk – 125-140 dienas.

Vēlu nogatavojušās šķirnes jāsēj ziemā, jo tām nepieciešams ilgāks attīstības periods. Vidēji nogatavojušās un agrīnās šķirnes vislabāk sēt pavasarī, lai ražu varētu novākt vispiemērotākajā laikā.

Sagatavošanās sējai

Pirmais tomātu stādu audzēšanas posms sākas ar kvalitatīvu sēklu izvēli. Jāpārbauda derīguma termiņš, jo vecām sēklām ir zema dīgtspēja. Lai pārbaudītu sēklas, varat tās iemērkt ūdenī, vēlams siltā. Noturiet aptuveni 15 līdz 30 minūtes, tad vērojiet situāciju. Ja sēklas paliek virspusē un negrimst, tās, visticamāk, ir nederīgas un bojātas.

Svarīgs solis ir sēklu apstrāde vājā mangāna šķīdumā vai speciālā fungicīdā, lai novērstu sēnīšu slimības. Pēc tam jāsagatavo substrāts.

Vislabāk piemērota viegla, neitrāla skābuma augsne, kas nodrošinās piekļuvi gaisam un saglabās mitrumu. Pirms sēšanas ieteicams zemi aplaistīt ar siltu ūdeni, lai radītu optimālus apstākļus dīgšanai.

Pareiza sēklu sēšana

Tomātu sēklas jāsēj 1-1,5 cm dziļumā, jo pārāk dziļa sēšana apgrūtinās dīgtspēju, bet virspusēja – izraisīs augsnes izžūšanu. Vislabāk ir izmantot atsevišķus konteinerus vai kasetes, lai izvairītos no konkurences starp augiem.

Katrā konteinerā var sēt pa divām sēklām, pēc dīgšanas atstājot spēcīgāku stādu. Pēc sējas konteineri jāpārklāj ar pārtikas plēvi vai caurspīdīgu vāku, radot mini siltumnīcas efektu.

Šajos gados piedzimst visveiksmīgākie cilvēki

Tas palīdzēs uzturēt nemainīgu temperatūru un mitrumu. Lai veicinātu ātru sēklu dīgšanu, konteineri jānovieto siltā vietā ar 22-25 °C temperatūru.

Tomēr galvenie aspekti un faktori tikai sekos!

 

Lasiet nākamajā lapā!

Leave a Comment