Nevajag vairs cīnīties ar mīklu, vienkārši paņemiet lavašu, un jūs būsiet sajūsmā par rezultātu

Tiklīdz es izmēģināju šo metodi, es uzreiz aizmirsu, kā tas bija, kad man bija jāķeras pie mīklas. Es to vairs pat neatceros, es vienkārši paņemu lavašu un nekādas mīcīšanas. Tas ir garšīgi! Un galvenais – vienkārši, ātri, bez liekas piepūles.

Šodien es jums parādīšu, kā es iemācījos gatavot lavaša maizi. Viņi bieži paši to gatavo, tāpēc ieteica to man. Es esmu pilnīgi sajūsmā par šo recepti. Izmēģiniet un jūs slinki pelmeņi vai pat mantiņas, jūs noteikti nenožēlosiet. Metode ir lieliska, uz pannas, bez vārīšanas vai tvaicēšanas.

Sastāvdaļas ir šādas.

Malta gaļa – 350 g
Plāns lavašs – 2 loksnes 30×45 cm
Sīpoli – 300 g
Burkāni – 300 g
Tomātu pasta – 2 ēd.k.
Ūdens – 200 ml
Paprika, sausie garšaugi – pēc garšas
Sāls, pipari – pēc garšas
Sviests – eļļošanai
Augu eļļa – cepšanai
Skābais krējums, zaļie sīpoli – pasniegšanai

Ko darīt un kā to darīt

Sāksim gatavot. Un pirmā lieta, ar ko sākas mūsu gardā ēdiena gatavošana, ir sīpolu sagriešana. Tikai nedomājiet, ka es tagad mācīšu neuzmanīgas saimnieces. Nē! Nekādā gadījumā! Vienkārši sīpoliem receptei nepieciešami divi varianti, t. i., tie ir jāsagriež dažādi, t. i., dažādiem mērķiem.

Pirmais variants ir ļoti maziņos kubiņos. Un mums ir 1/3 no kopējā sastāvdaļu daudzuma, kas sagriezts šādi. Tāpēc 1/3 sīpolu sagriežam mazos kubiņos un pēc tam to sasmalcinām ar naža plakano pusi.

Šī daļa nonāk maltajā gaļā. Es sīpolu nemaļu ar gaļasmašīnu, bet gan sagriežot un saspiežot. Šo metodi es reiz iemācījos no austrumu draugiem, kas gatavoja mantu. Šāda apstrāde padara pildījumu sulīgāku.

Kopumā sasmalcinātos sīpolus nododiet maltajam gaļas gabalam. Un malta gaļa var būt jebkāda. Mana parasti ir jaukta, no cūkgaļas un liellopu gaļas. Tad sāli, piparus un, protams, labi samīcīt un samīcīt. Pildījums ir gatavs.

Atgriežam atpakaļ sīpolu, lielāko daļu, proti, 2/3, kas vēl nav sagriezta. Sagriežam to parastos ceturtdaļgriezumos. To mēs tagad cepam. Bet ne tikai vienu sīpolu, bet kopā ar rīvētu burkānu. Mēs to sarīvējam uz rupjas rīves.

Sīpolus un burkānus cepam augu eļļā. Uzkarsējam visstiprāko uguni un nepārtraukti maisām. Tas ir dažas minūtes, līdz pusgatavs. Un mums vajadzētu būt diezgan daudz šīs cepetis. Tāpēc nežēlojiet sīpolus un burkānus, ņemiet kārtīgu dārzeņu daudzumu.

Un tagad mēs pārejam  pie lavaša. Mēs to savilksim ruļļos ar pildījumu. Ņemam visparastāko plāno lavašu. Receptē vajadzīgas divas lielas loksnes. Uzreiz teikšu, ka šādu produktu gatavošanai nav jāizvēlas augstas kvalitātes plāns un maigs lavašs.

Es pat teiktu, ka labāk izvēlēties biezāku. Tas ir arī lētāk. Bet tas ir patiešām nenozīmīgi. Bet tas, ka tas ir cietāks un rupjāks, ir tikpat labi. Tā nesaplīsis , kad to gatavosiet.

Vispirms ņemam vienu lapu. Apsmērējam to ar izkausētu sviestu vai, piedodiet, margarīnu. Tas ir atkarīgs no jums. Es personīgi nedomāju, ka viss margarīns ir neēdams. Es to izmantoju pilnvērtīgi, īpaši cepšanā. Arī šim ēdienam.

Lavašu izklājiet un uz tās maltas gaļas pildījumu. Izklājiet to vienmērīgā kārtā. Tad pārklājiet to ar otru loksni. Un atkal šo otro loksni, arī virsū, ieziežam ar eļļu. Rūpīgi, lai visa virsma būtu pārklāta. Tas attiecas arī uz pirmo loksni.

Kamēr mēs to visu darām, lavašs kļūst mīksts un elastīgs. Tāpēc to ir ļoti viegli un vienkārši cieši sarullēt. Salieciet. Un tad šis garais ruļlis ir jāsagriež mazos gabaliņos šķērsām. Man sanāk 10 gabaliņi, tādi mazi glīti ruļļi.

Lasi vēl: Vai kaķi var atstāt vienu un cik dienas viņi var iztikt bez cilvēka

Tagad mums ir nepieciešams pagatavot mērces pildījumu. Lai to izdarītu, atsevišķā bļodā ātri samaisiet tomātu pastu, ūdeni, sāli, piparus un garšvielas. Parasti es izmantoju saldo papriku un aromātiskos garšaugus. Jūs varat izmantot to, kas jums patīk un pie kā esat pieraduši.

 

 

Šķir otru lapu, lai lasītu turpinājumu…..

Leave a Comment